RX 5700XT boşta yüksek sıcaklık

Bu karta 1 hafta önce geçtim eski kartım RX 570'di, monitörü alalı da 2-3 hafta oluyor onda hiç dikkat etmemiştim masaüstünde ne kadar kullandığına. Bu kartta farkedince olması gereken bu galiba diye düşündüm. Bu kartla ilgili açtığım konu bu. LED sorununu çözdüm yazılımsal değil direkt karttan kablosunu çıkardım. Geri kalanlar sorun olmadı ama en azından ufak bir uygulama yapsalar masaüstünde 60 Hz çalışıp oyuna girince normale dönse. Şu an 8 Bit olduğunu görünce kafama takıldı.

Düzenleme: Şimdi aklıma geldi 570'in sıcaklıkları yeni monitörde hiç değişmemişti.

Ben hangi oyuna girersem gireyim LoL Valorant PUBG ekran kartı bellekleri hep 1750MHz ile çalışıyor sizde durum aynı mı? Masaüstünde Hz değeri 120 olduğu için 200Mhz de çalışıyor ama dediğim gibi hangi oyuna girersem gireyim direkt 1750MHz ile çalışıyor

144Hz'de bellek hızı takılması monitörden monitöre değişse de devam ediyor. Kim bitti bu dediyse yalan. Kaliteli HDMI 2.1 kablo deneyin.

Ben hangi oyuna girersem gireyim LoL Valorant PUBG ekran kartı bellekleri hep 1750MHz ile çalışıyor sizde durum aynı mı? Masaüstünde Hz değeri 120 olduğu için 200Mhz de çalışıyor ama dediğim gibi hangi oyuna girersem gireyim direkt 1750MHz ile çalışıyor
Evet 1750 MHZ ama AMD'ye özel bir durum değil. Hangi ekran kartıyla oyuna girersen gir bellekler son hıza çıkıyor. Benim dert ettiğim masaüstüydü dediğim yöntemle 200 MHZ sabit çalışıyor.

Ben hangi oyuna girersem gireyim LoL Valorant PUBG ekran kartı bellekleri hep 1750MHz ile çalışıyor sizde durum aynı mı? Masaüstünde Hz değeri 120 olduğu için 200MHz de çalışıyor ama dediğim gibi hangi oyuna girersem gireyim direkt 1750MHz ile çalışıyor.

Hocam hortlama gibi olacak ama sorunu çözebildiniz mi acaba? ASUS AMD Radeon RX 5700 XT EVO kullanıyorum aynı sorun bende olmaya başladı.

Geri
Yukarı