Çözüldü RX 5700XT düşük FPS

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

FairLight

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Ekran kartımda düşük FPS'ler alıyorum. CS:GO'da 70-90FPS, GTA 5'te 70 FPS gibi değerler alıyorum.
Boşta CPU kullanımı 20-25 driverlerim güncel + bu sorun yüzünden Windows'a format attım fakat yine düzelmedi.

Sistemim:
  • Anakartım: ASUS TUF B450M.
  • CPU: Ryzen 5 3500X.
  • GPU: MSI 5700XT Gaming X 50th anniversary.
  • RAM: 2x8 3600MHz G.Skill Neo.

Furmark 1080p testi isteyelim o halde. @FairLight
Screenshot_2.png

Çözüm
Puan normal biraz daha yüksek olabilirdi. Sıcaklık biraz fazla geldi. Sorun donanımsal değil yazılımsal. Bilgisayarın güç seçeneklerinden yüksek performansa alın.

Monitör ayarlarında grafik ayarlarına gelin ve oynayacağınız oyunu seçip yüksek performansa ayarlayın.

Sıcaklık değerleri birazcık sıkıntılı. Ekran kartımda 2 adet sıcaklık değeri var bağlantı noktası sıcaklığı ve normal GPU sıcaklığı. Genellikle uygulamalarım bağlantı noktası sıcaklığını alıyor araştırdığımda 120 dereceye kadar çıkabilceği yazıyordu.

Monitör ayarlarımda dediğiniz çözümü uyguladım ama donanımsal bir sıkıntı yoksa tamamdır. Teşekkürler.

Sıcaklık değerleri birazcık sıkıntılı. Ekran kartımda 2 adet sıcaklık değeri var bağlantı noktası sıcaklığı ve normal GPU sıcaklığı. Genellikle uygulamalarım bağlantı noktası sıcaklığını alıyor araştırdığımda 120 dereceye kadar çıkabilceği yazıyordu.

Monitör ayarlarımda dediğiniz çözümü uyguladım ama donanımsal bir sıkıntı yoksa tamamdır. Teşekkürler.

FurMark bağlantı yerini göstermiyor hocam. Kartınız kaç fanlı?

FurMark bağlantı yerini göstermiyor hocam. Kartınız kaç fanlı?

2 fanlı imiş özellikle 2K oynamaya dikkat edin. Her zaman yüksek ayarları seçin. Isınma performansınızı etkilerse undervolt uygulayabilirsiniz.

Konuyuda çözüldü olarak işaretleyin benzer sorunla karşılaşan insanlar faydalanabilsinler.

Yeni konular

Geri
Yukarı