RX 5700XT görüntü kesme ve sürücü silme hatası

stenntugra

Centipat
Daha fazla  
Gigabyte Aorus RX 5700XT kartını yaklaşık bir aydır kullanıyorum, bundan 3 saat önce başlayan ve her 1 buçuk saatte tekrarlayan bir görüntü kesme ve driver silme olayı var, kartta ilk defa böyle bir şey yaşadım nasıl bir çözüm yolu izlemeliyim?

Driver kurmaya çalıştığımda hata 207 alıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
@LuckyThing @Murat Çelebi DDU ile ekran kartı sürücülerini silip tekrardan güncel sürümü yükledim, şu an bir problem yok, monitör amper olayı hakkında herhangi bir fikrim yok ki monitörüm Rampage RM-244 flash sürücü konusunda ise AMD aldığıma pişmanım sürücü olayı leş gibi.

5000 serisi sorunlu bir seri zaten. 6000 serisinde nispeten problem kalmadı ama yine de ara ara problemler oluyor.

Hayır.

Ben sorunun HDMI kablosu olduğunu düşünüyorum bu kabloyu kullandığımdan beri birtakım problemler yaşıyorum.

Pardon hocam ara ara siyah ekrana atıyor kablo çıkar tak yapana kadar düzelmiyor*

Siyah ekranda kablo takıp çıkarınca düzelmesi kablodan olabilir evet o farklı bir sorun.
Siyah ekran aldığınızda driver silindiğini söylemişsiniz, burada siyah ekrana düşüyor, görüntü gelmiyor, yeniden başlatıyorsunuz ve driver siliniyor doğru mu?

Yaşadığınız sorun PSU'dan kaynaklanıyor, imkanınız varsa başka bir PSU ile sistemi test edin.
Hocam yanlış anlamayın ama önüne gelen Power Supply diyor,3 tane ayrı ayrı Power Supply da denedim, DDU ile sürücüleri temizledikten sonra düzeldi,elimdeki güç kaynağı 600w ve 600w'ın tamamını da verebiliyor.

Ve kartı aldığımdan beri kartı tam yüke adamakıllı sokmadım soktuğumda ise görüntü kesmeden çalışıyordu.*

Yük sokmadan kastettiğim 1-2 saat civarı Steam PUBG Ultra ayarlarda oynadım kart 170-220W arası işlemci de 40 küsur watt harcıyordu, 20-30 dakika da FurMark testine soktum bir görüntü kesilmesi olmadı.

Son düzenleme:
Hocam yanlış anlamayın ama önüne gelen Power Supply diyor, 3 tane ayrı ayrı Power Supply da denedim, DDU ile sürücüleri temizledikten sonra düzeldi, elimdeki güç kaynağı 600W ve 600Win tamamını da verebiliyor.

Ve kartı aldığımdan beri kartı tam yüke adamakıllı sokmadım soktuğumda ise görüntü kesmeden çalışıyordu.*

Yük sokmadan kastettiğim 1-2 saat civarı Steam PUBG Ultra ayarlarda oynadım kart 170-220W arası işlemci de 40 küsur watt harcıyordu, 20-30 dakika da FurMark testine soktum bir görüntü kesilmesi olmadı.

PSU'nun yükte sorun çıkarmaması sağlam olduğu anlamına gelmiyor, birçok sebep var problem çıkarması için, ben size gidip PSU aln demedim zaten, imkan varsa başka PSU ile deneyin dedim, denediyseniz sorun yoktur, amaç sorunu bulmak.

PSU'nun yükte sorun çıkarmaması sağlam olduğu anlamına gelmiyor, birçok sebep var problem çıkarması için, ben size gidip PSU aln demedim zaten, imkan varsa başka PSU ile deneyin dedim, denediyseniz sorun yoktur, amaç sorunu bulmak.

3 Farklı PSU ile denedim sorun PSU değil, o zaman ne olabilir görüntü kablomu klasik bir HDMI kablosu ile değiştirdikten sonra sorunum düzeldi fakat ekran kartının 2-3 kere sapıtması beni tedirgin etti.

Yeni konular

Geri
Yukarı