RX 5700XT Nitro+ Donma Sorunu

ccplayerxx

Decapat
Arkadaşlar sistemim aniden donuyor ses gidiyor ve donmuş görüntü ekranda kalıyor, ben kasadaki tuştan reset atana kadar düzelmiyor, reset atınca boot edilebilecek aygıt bulunmadı diyor mecburen biosa giriyorum, biostan SSD' yi seçmeyip tekrar seçiyorum kaydet çık diyorum düzeliyor, sistem hiç stabil değil sizce neden kaynaklanıyor olabilir?(Ram testi,ssd testi vs. hepsini denedim.)

Anakart: Gigabyte B450M S2H

Ekran kartı: RX 5700XT Nitro+ S.E

İşlemci: Ryzen 7 3700X

Ram: Corsair 2x8 3200Mhz

Kasa: Cooler Master masterbox mb511 650 watt 80+

SSD: Adata SX6000 1TB

Windows 10

Güç kablosunu çift denediniz mi?

d7Eb8p.jpg

2080 Ti 250W TDP.

5700XT Nitro SE+ 285W TDP her güç kaynağı ile beslemek mümkün olmuyor.

Bu düz Nitro+ 265W TDP olan bile sadece kart 410W+ değerleri görebiliyor. S. E olan bundan daha fazla zorlayacaktır.

asdas.jpg

msi.jpg

Son düzenleme:
Hocam şu an tek kablodan iki tane kablo çıkıyor başka bir kablo daha nereden elde edebilirim?

O PSU ile olmaz bu iş. 😟 RAM ya da SSD'de değilse sorun bir ihtimal, PSU kaldırmıyor gibi gözüküyor.

Konuyu inceleyin.

Son düzenleme:
O PSU ile olmaz bu iş. 😟

Konuyu inceleyin.

Sapphire sitesinde benim kartım için önerilen 650watt yazmış.

Sapphire sitesinde benim kartım için önerilen 650Watt yazmış.

Maalesef her 650W sökmüyor. İşte kullanıcılar muzdarip PSU değişimine gidiyor. 5700XT için en ideali 750W hem de kalite katmanı tier sınıfı A ya da B sınıfı bir PSU.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Teşekkür ederim peki öneriniz ne olur?
Nasıldır?

225-250W TDP olanlarına genelde High Power performance GD 750W önerip geçiyoruz ama bu 285W en üst versiyon. Ben kafam rahat olsun uzun süre diye şunun altında almazdım.

Satıcıyı tanımam temiz garantili diye örnek olarak gösteriyorum. Sıfır pahalıdır 1000-1100tl civarı.

Yeni minimum denilen ise bu tablo. Tabi kaliteli kasa yanında gelen gibi değil. Tier katman A ya da B olacak.
11111111111111111111.jpg

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı