RX 5700XT R5 2600 darboğaz yapar mı?

RTX 2080 kadar besleyebilecek bir kart. Rahatlıkla besleyecektir. 4K darboğaz olabilir ama overclock ile halledersin. Şahsen 1070 ile kullanmış olduğum bir işlemci.

Yani bana o kadar da darboğaz olmaz gibi geldi. 2080'i besleyebiliyor bazı testlerde ki Technopat'ta bu testi yaptı. 5700XT güçlü bir kart, ama 2080 değil. (Fiyat performans karşılaştırmıyorum, direkt performans) Dolayısı ile %5'lik bile bir darboğaz yaşansa dahi ne kadar sorun bu senin için? Zaten 3700X alacağım diyorsun Ryzen 5 2600 ile 3700X arasında şu anda en basit haliyle 1500 TL var, o zamana kadar gayet fazlasıyla yüksek performansta oynarsın.

Overclock işine gelecek olursak 4.1, 4.2 Ghz görürsün iyi bir soğutma ve voltaj ayarlarıyla. Stok soğutucuyla olmaz.

Yani bana o kadar da darboğaz olmaz gibi geldi. 2080'i besleyebiliyor bazı testlerde ki Technopat'ta bu testi yaptı. 5700XT güçlü bir kart, ama 2080 değil. (Fiyat performans karşılaştırmıyorum, direkt performans) Dolayısı ile %5'lik bile bir darboğaz yaşansa dahi ne kadar sorun bu senin için? Zaten 3700X alacağım diyorsun Ryzen 5 2600 ile 3700X arasında şu anda en basit haliyle 1500 TL var, o zamana kadar gayet fazlasıyla yüksek performansta oynarsın.

Overclock işine gelecek olursak 4.1, 4.2 Ghz görürsün iyi bir soğutma ve voltaj ayarlarıyla. Stok soğutucuyla olmaz.
%5 lik darboğaz bile baş ağrıtıyor. Tükettiği güç olarak diyorsan haklısın. Ama darboğaz olmaz.

OC yapsam diyorum? Sıvı soğutma alma şansım var. Belki 4.1 ve 4.2 değerleri görebilirim.
OC ile ciddi bir performans farkı elde etmeyeceksin. Elbette fark olacak ancak darboğazı kapatacak kadar olmaz, oyundan oyuna değişir. 1080p'de R5 2600 ile RX 5700XT kullanılmaz diye bir şey yok. Darboğaz olması kullanılamayacağı anlamına gelmiyor.

Yakında güncelleme düşünüyorsan paranın yettiği en iyi kartı al.

6
OC ile ciddi bir performans farkı elde etmeyeceksin. Elbette fark olacak ancak darboğazı kapatacak kadar olmaz, oyundan oyuna değişir. 1080p'de R5 2600 ile RX 5700XT kullanılmaz diye bir şey yok. Darboğaz olması kullanılamayacağı anlamına gelmiyor.

Yakında güncelleme düşünüyorsan paranın yettiği en iyi kartı al.
Aklımda rtx 2060'da var ama bakalım hayırlısı.
ben kullanıyorum, hep 4K'da oynuyorum, final fantasy 15'i 2K çözünürlükte oynuyorum, hiç sorun yaşamadım. 1080p tecrübe etmedim hiç.
Senden ricam deneyebilirimisin?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı