RX 5700XT ROG STRIX 81 derece

Kartın termal bakımlarını yapma vakti çoktan geçmiş hocam.

Nerden biliyorsunuz termal macun bakımın geldiğini ? 1 senedir kullanıyormuş ekran kartını. Muhtelemen garantisi devam ediyor. Termal macun değişen ekran kartları garanti dışı kalıyor :) Üstelik kaliteli bir macun 1 değil seneler boyunca işlevini korur. Konuyu açan arkadaş İzmir de yaşıyor. Sizce bu dönemler de bu sıcaklık normal değil mi ?

Vida değişimi dediğiniz şey nedir tam olarak?

ASUS 2019 model kartlardaki kronik vida sorunu için vida gönderiyordu vida değiştirme dediğim olay o hocam gerçi az önce öğrendim araştırırken benimki 2020 modelmiş.

Kankam sa undervolt yapmanı tavsiye ederim bende de RX 590 ROG var Fortnite oynarken mesela 75 derecede gezerken undervolt yaptım artık 60 derecede yapmanı tavsiye ederim.

Link:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sağ olun hocam bir deneyeyim.
Tech poweup programını indirip Memory temp degerini bak asıl.

Hocam şöyle bir problem var ama Oda'da klima açıkken de 88-84 civarları geziniyor , klima kapalı ikende aynı memory temp değerlerini alıyorum vrm falan 75 derece falan oluyor.

ASUS 2019 model kartlardaki kronik vida sorunu için vida gönderiyordu vida değiştirme dediğim olay o hocam gerçi az önce öğrendim araştırırken benimki 2020 modelmiş.

Sağ olun hocam bir deneyeyim.

Hocam şöyle bir problem var ama Oda'da klima açıkken de 88-84 civarları geziniyor , klima kapalı ikende aynı memory temp değerlerini alıyorum vrm falan 75 derece falan oluyor.

Bende Asus TUF EVO 5600 XT var. Fan Hızı yüzde 52. Memory Temp 78-80 Derece. Kartın kendi sıcaklıgı 65-70 max derece. Fan Hızı yüzde 65 falan yapsam bu degerler biraz daha düşer. Hava sıcaklıgı 37 derece. Hava çok sıcak oldugu için bu kadar ısınıyor. Kışın bu degerler daha düşük 3-4 derece.

Bende ASUS TUF EVO 5600 XT var. Fan hızı yüzde 52. Memory temp 78-80 derecekran kartın kendi sıcaklıgı 65-70 Max derece. Fan hızı yüzde 65 falan yapsam bu degerler biraz daha düşer. Hava sıcaklıgı 37 derece. Hava çok sıcak oldugu için bu kadar ısınıyor. Kışın bu degerler daha düşük 3-4 derece.

Anladım hocam o zaman anladığım kadarıyla kartın garantilik bir durumu yok, çok teşekkürler cevabın için.

Anladım hocam o zaman anladığım kadarıyla kartın garantilik bir durumu yok, çok teşekkürler cevabın için.

Bilmiyorum. Max dayanma memory temp kaç derece bilsem yorum yapardım hocam ama normal gibi. Bence saglam bir grafik isteyen oyunda falan test et tüm degerleri ve burada paylaş hocam bende merak ettim dogrusu. Witcher 3 olabilir.

Witcher 3'ü silmiştim hocam ama Control var 16 dakikalık test sonuçları böyle çıktı.

Bilmiyorum. Max dayanma Memory temp kaç derece bilsem yorum yapardım hocam ama normal gibi. Bence saglam bir grafik isteyen oyunda falan test et tüm degerleri ve burada paylaş hocam bende merak ettim dogrusu. Witcher 3 olabilir.

Dosya Ekleri

• unknown_2021.06.30-16.56.png
    unknown_2021.06.30-16.56.png
    152,9 KB · Görüntüleme: 31
Witcher 3'ü silmiştim hocam ama Control var 16 dakikalık test sonuçları böyle çıktı.

Bana biraz fazla gibi geldi. Özellikle ekran kartı ROG serisi olunca bu degerler fazla bence. 5700 XT hiç kullanmadım. Ama duyduklarıma göre MSI'nın ekran kartını bellek degerleri 100 derece üstüne çıkıyormuş. İzmirde hava durumu 37 dereceymiş aslında yüksek çıkmasında sebep bu ama odada klima varsa bilemem. Bence fazla hocam bu degerler. Sizinle aynı ekran kartı olanlarla bir konuşun bence yada araştırın aynı kartın sıcaklık degerlerini. ROG serisine yakışmayan degerler bence.

Bana biraz fazla gibi geldi. Özellikle ekran kartı ROG serisi olunca bu degerler fazla bence. 5700 XT hiç kullanmadım. Ama duyduklarıma göre MSI'nın ekran kartını bellek degerleri 100 derece üstüne çıkıyormuş. İzmir'de hava durumu 37 dereceymiş aslında yüksek çıkmasında sebep bu ama odada klima varsa bilemem. Bence fazla hocam bu degerler. Sizinle aynı ekran kartı olanlarla bir konuşun bence ya da araştırın aynı kartın sıcaklık degerlerini. ROG serisine yakışmayan degerler bence.

Kuzenim var hocam aynı zamanda aldık kartları onunla hemen hemen aynı değerlerimiz oda da klima açınca da 84-88'e kadar düşüyor Memory temp açıkçası garantiye vermeyede korkuyorum bir tık , para iadesi yaparlar diye.

Yeni konular

Geri
Yukarı