RX 5700XT ROG STRIX ekran kartı macunu yeterli mi?

ygit

Decapat
Merhaba arkadaşlar daha önce de konu açmıştım 5700XT ile ilgili kartın macununu değiştiriyorum. Sizce fazla mı sürdüm macunu, yoksa az mı?

IMG_20210714_185115.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam taşmış kısımlar açtığımda öyleydi kurumuş zaten orası, sizin attığınız fotoğraftaki gibi sürdüm ama yaymaya çalışınca böyle göründü. Thermal grizzly kullandım hocam

Grizzly iyidir yaymasan da olurdu. Noktayı bırakıyorsun üzerine soğutma bloğunu koyuyorsun kendiliğinden yayılıyor baskıyla. Sen yine de taşmış kısımları temizle, bir de konu açılalı 45 dakika olmuş termal macun hala öyle açıkta duruyorsa komple temizle ortayı. Sonra bu şekilde uygulayıp direkt vidala kapat.

Alkol oranı yüksek(en az %80-90) bir solüsyon kullanarak silebilirsin. Islak mendil ve türevlerini sakın kullanma.
Hocam solüsyon bulamadım şuanda evde bunu kullansam olurmu
Grizzly iyidir yaymasan da olurdu. Noktayı bırakıyorsun üzerine soğutma bloğunu koyuyorsun kendiliğinden yayılıyor baskıyla. Sen yine de taşmış kısımları temizle, bir de konu açılalı 45 dakika olmuş termal macun hala öyle açıkta duruyorsa komple temizle ortayı. Sonra bu şekilde uygulayıp direkt vidala kapat.
Olmuşmu hocam ?

Dosya Ekleri

• IMG_20210714_194423.jpg
    IMG_20210714_194423.jpg
    65,6 KB · Görüntüleme: 28
  • IMG_20210714_194715.jpg
    IMG_20210714_194715.jpg
    118,5 KB · Görüntüleme: 28
Hocam solüsyon bulamadım şuanda evde bunu kullansam olurmu

Olmuş mu hocam ?

Oldukça güzel direkt soğutma bloğunu kapatırsın şimdi. Yalnız ekran kartı işlemcinin çevresini hafifçe sil, komple temizlesen bile kabasını alsan yeter.

Hepinize çok teşekkürler arkadaşlar yardımlarınız için köşeleri temizleye bildiğim kadar temizledim taktım ve görüntü aldım. Yardımlarınız için gerçekten teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı