RX 5700XT + Ryzen 5 3600 sistem toplama

El Cucuy

Hectopat
Söyle bir sistem toplayacağım nisan ayının başlarında önerileriniz vesaire varsa bekliyorum her ay 2 parça falan alacağım.
*RAM sonradan yukseltecegim.
RAM XPG Gaming 3000MHz 8 GB.
CPU R5 3600.
PSU gametech 700W 80Plus Gold.
GPU RX 5700 XT.
SSD 480GB Adata.
Anakart Gigabyte B450MS2H.
Kasa Sharkoon TG4 RGB.
6100 TL gibi bir şey tutuyor.

Attığının M.2 SSD ve 3600X'li sistemini 1, 5 ay önce topladım. Gayet memnunum.
  1. Ekran kartı kısmında Nitro+ tercih etmeni öneririm. Kart zaten biraz sıcak çalışıyor. 3 Fanlı bir model olması iyiliğine olur.
  2. Kasa mutlaka 360mm Sıvı soğutucu destekleyecek büyüklükte olmalı. Ben 240mm Destekli aldım ve hava akışı tatmin etmiyor. Sıvı soğutucu takman için demiyorum kasan geniş ve ferah olmalı.
  3. PSU'da 650W'da işini görecektir. Bilindik markalara yönelmeni tavsiye ederim.
  4. Anakart kısmında ben Gigabyte Gaming X tercih ettim. Çok fark yaşayacağını sanmıyorum.
  5. RAM konusunda mutlaka 16 GB yapmalısın. Ryzen zaten Dual Channel ile performansını gösterebiliyor. 8 GB seni üzecektir. 3200++ MHz yapabilirsen daha da iyi olur.
Şimdiden hayrını gör, döviz kurunu sıkı takip et. Hayırlı olsun şimdiden.

Attığının M.2 SSD ve 3600X'li sistemini 1, 5 ay önce topladım. Gayet memnunum.
  1. Ekran kartı kısmında Nitro+ tercih etmeni öneririm. Kart zaten biraz sıcak çalışıyor. 3 Fanlı bir model olması iyiliğine olur.
  2. Kasa mutlaka 360mm Sıvı soğutucu destekleyecek büyüklükte olmalı. Ben 240mm Destekli aldım ve hava akışı tatmin etmiyor. Sıvı soğutucu takman için demiyorum kasan geniş ve ferah olmalı.
  3. PSU'da 650W'da işini görecektir. Bilindik markalara yönelmeni tavsiye ederim.
  4. Anakart kısmında ben Gigabyte Gaming X tercih ettim. Çok fark yaşayacağını sanmıyorum.
  5. RAM konusunda mutlaka 16 GB yapmalısın. Ryzen zaten Dual Channel ile performansını gösterebiliyor. 8 GB seni üzecektir. 3200++ MHz yapabilirsen daha da iyi olur.
Şimdiden hayrını gör, döviz kurunu sıkı takip et. Hayırlı olsun şimdiden.
1-Nitro plusa bütçenin yeteceğini sanmıyorum
2-önerin var mı kasa için ucuz olmak şartıyla
3-öneri PSU var mıdır
5-onu daha sonra yapacağım
Cevapların için teşekkürler

Ekran kartı ile alakalı tercih senin tabi. Kasa ve Psu önerim şu şekilde:
Kasa 1 Dark Diamond X1
Kasa 2 AE-CYLN-PRO

PSU 1 Gigabyte 650W
PSU 2 Thertmaltake 650W

Verdiğim linkler ile sistem kurduğunda 140 lira civarı karda oluyorsun tahminimce bunu 16 GB Ram yapmak için kullanmanı tavsiye ederim. Dual Channel sonraya bırakmaman gereken bir konu. 6000 küsür harcadığında mutlu olmalısın

Ekran kartı ile alakalı tercih senin tabi. Kasa ve Psu önerim şu şekilde:
Kasa 1 Dark Diamond X1
Kasa 2 AE-CYLN-PRO

PSU 1 Gigabyte 650W
PSU 2 Thertmaltake 650W

Verdiğim linkler ile sistem kurduğunda 140 lira civarı karda oluyorsun tahminimce bunu 16 GB Ram yapmak için kullanmanı tavsiye ederim. Dual Channel sonraya bırakmaman gereken bir konu. 6000 küsür harcadığında mutlu olmalısın
Kasalar çok ucuz hava sirkülasyonu nasıldır Rami zaten 1 2 hafta sonra yukselteceğim

Kasalar çok ucuz hava sirkülasyonu nasıldır Rami zaten 1 2 hafta sonra yukselteceğim

Ram'i kısa sürede yükselteceksen Coolmaster vb. markaların kasalarıda araştırabilirsin. Ben Ram için para arttırmayı düşünmüştüm. Ya da 3'lü fan kiti alarak kasanı geliştirebilirsin. Ön 3 (Giriş) / Tepe 2 Egzos 1(Çıkış) fan yaparak hava akışını mükemmel hale getirebilirsin. Şahsi fikrim attığım kasalar ile fan kiti alman.3'lü kit 150 TL civarı rahat bulursun.

PSU leş. Gold sertifikalı falan değil, yalan dolan. Sadece başlık ve etiket atıp milleti kandırıyorlar. Almayın öyle markalardan bir şey.
Gigabyte P650B öneririm.

Kasa da pek iyi değil, değiştir. Önü mesh panel kasalara yönel.

SSD'yi değiştir, Kingston HyperX Fury tercih edebilirsin.

Kasa ve PSU'yu ayrı ayrı almak yerine istersen şuna göz atabilirsin: COUGAR MX350 Mesh 700W80 Gaming Kasa

PSU leş. Gold sertifikalı falan değil, yalan dolan. Sadece başlık ve etiket atıp milleti kandırıyorlar. Almayın öyle markalardan bir şey.
Gigabyte P650B öneririm.

Kasa da pek iyi değil, değiştir. Önü mesh panel kasalara yönel.

SSD'yi değiştir, Kingston HyperX Fury tercih edebilirsin.

Kasa ve PSU'yu ayrı ayrı almak yerine istersen şuna göz atabilirsin: COUGAR MX350 Mesh 700W80 Gaming Kasa
Teşekkürler sistemdeki tüm parçalar uyumludur değil mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı