RX 5700XT sistemde madencilik nasıl yapılır?

Adam kendi başına ek gelir istemiş belli ki, bende aynı karttan 2 adet var ve ortalama 2000-2400 lira arası bir getirisi oluyor. Tek kart 1000-1200 lira kazandıracaktır bu da az değil.
Benim tavsiyem şu anda binance ile kazım yapman yönünde günlük ortalama 40 lira kazandırıyor.
Bununla alakalı videolar mevcut, binance Ethereum kazımı ile ilgili aratıp sonuçlara ulaşabilirsin.
Kartının düşük Watt ile ve yüksek MHz kazım yapması içinde ister içine mod atabilir, istersen de MSI Afterburner programını kullanarak kendine göre ayar çekip kazım işlemini başlatabilirsin, ortalama 110W güç tüketecek, 50 MHz kazım yapacak, 50 derecede ısıda çalışacak şekilde ayarlarsan bir zarar görmezsin bence.

Çok teşekkür ederim bu ayarları nasıl yapacağım peki ve cash için düşüncen nedir?
Ve eklemeyi unuttum benim eski bir bilgisayarım var bununla da madencilik yapabilir miyim?

Bu sistemle çok rahat mining yaparsınız ama genel olarak mining için nasıl bir sistem gerek diye sorarsanız olabildiğince basit yani ucuz bir islemci, 4 GB ram, tek kart ya da çok kartla mining yapma durumuna göre anakart ve güvenilir güç kaynağı.
Sizin özelinize gelirsek o ekran kartı ile gayet güzel değerler elde ediliyor ve fena olmayan paralar kazanabilir. Fena dediğim öyle kendinizi geçindirecek kadar değil tabii ama hiç yoktan geldiği için (elektriği de çıkartırsak) iyi denebilir. İnternette bir sürü siteler var hangi coinde ve hangi kartta ne kadar para kazandıracağını hesaplayan siteler.
Su an en karlı coin ETH her ne kadar inisli çıkıslı bir değere sahip olsa da. ETH'u tavsiye ederim simdilik. Nasıl mining yaparım derseniz bununla da alakalı bir sürü kolay videolar var; @Rodok Nişancısı 'un attığı gibi. Ben temellerimi o videoyla atmıstım. Bizim burada anlatmamız hem yorucu olur hem de anlasımlası videolara kıyasla zor olur.
Kısaca yapılır ve cebinize para kazandırır, en azından kendi parasını birkaç aya çıkartır.

RAM'ın 1'ini sökerim yapacağım zaman bilgi alındı peki diğer sorularada bakar mısın?

Sadece donanım konusunda GÜNCEL bilgiye sahibim.
Malum mining gündeme fazla geliyor(mining ile 2-3 yıl önce uğraştım vericeğim bilgiler doğru yani güncel olmaz)

6tane ekran kartın yoksa Dual mining(CPU+GPU) yapabilirsin sistem yeterli olacaktır.

Ekran kartı AMD Radeon 5700XT var.
İşlemci AMD 3600 var.
3600MHz'lik 8 GB'lık 2 RAM var.
Anakart MPG X570 Gaming Edge Wifi.

Bendeki sistem yukarıda yazdığım gibi. Eth madenciliği yapıyorum. 125 W elektrik çekiyor. Volt 900. 1820-1822 civarında VRAM ayarlıyorum. Ayarları deneme yanılma yöntemiyle yapıyorum. Daha iyisini bulmaya çalışıyorum. 52.5 ile kazıyorum. Daha iyi ayarı olan varsa paylaşabilir.

Çok teşekkür ederim bu ayarları nasıl yapacağım peki ve cash için düşüncen nedir?
Ve eklemeyi unuttum benim eski bir bilgisayarım var bununla da madencilik yapabilir miyim?
Aslında olay şu şekilde ilerliyor , senin kartın en iyi neyden para kazıyorsa ona yönelmen gerekiyor, şuan en karlı olan ethereum , daha sonrasında istediğin para birimine dönüştürebilirsin.
Sistem konusunda net bir şey söyleyemem, ancak gördüğüm kadarı ile genelde iyi ana kart, ram, işlemci kullanmıyorlar, iş genelde ekran kartı, serin ortam, güç kaynağında bitiyor, bildiğim bunlar.
Tekrar söylüyorum internete binance ethereum kazımı yazdığında çok fazla video bulabilirsin.
20 dakikada çözersin, ancak şöyle bir bilgilendirme yapayım binance ile ilgili olarak, binance size günde ortalama 20 25 lira kazandırıyormuş gibi gösterebilir bu sizi yanıltmasın, gün sonunda kazançlarınızda ortalama 0.002 üzerinde bir kazanç elde edeceksiniz.

Tek kart ile madencilikten para kazanamazsın.
En az 6 tane alman lazım.
Bilginiz yoksa her mesajın altına yorum yazmak zorunda değilsiniz. Arkadaş o kartla aylık 1.000 TL ye yakın para kazanır, neye dayanarak yorum yazıyorsun açıklama yap da bilelim. Bilmediğiniz konuda neden ahkam kesiyorsunuz acaba?

Aslında olay şu şekilde ilerliyor, senin kartın en iyi neden para kazıyorsa ona yönelmen gerekiyor, şu an en karlı olan Ethereum, daha sonrasında istediğin para birimine dönüştürebilirsin.
Sistem konusunda net bir şey söyleyemem, ancak gördüğüm kadarı ile genelde iyi anakart, RAM, işlemci kullanmıyorlar, iş genelde ekran kartı, serin ortam, güç kaynağında bitiyor, bildiğim bunlar.
Tekrar söylüyorum internete binance Ethereum kazımı yazdığında çok fazla video bulabilirsin.
20 dakikada çözersin, ancak şöyle bir bilgilendirme yapayım binance ile ilgili olarak, binance size günde ortalama 20 25 lira kazandırıyormuş gibi gösterebilir bu sizi yanıltmasın, gün sonunda kazançlarınızda ortalama 0.002 üzerinde bir kazanç elde edeceksiniz.

Hocam Afterburner ile ayarı nasıl yapıyoruz yapamadım yardımcı olur musun kusura bakma tekrar sordum ama.

Ekran kartı AMD Radeon 5700XT var.
İşlemci AMD 3600 var.
3600MHz'lik 8 GB'lık 2 RAM var.
Anakart MPG X570 GAMING Edge Wi-Fi.

Bendeki sistem yukarıda yazdığım gibi. ETH madenciliği yapıyorum. 125 W elektrik çekiyor. Volt 900. 1820-1822 civarında VRAM ayarlıyorum. Ayarları deneme yanılma yöntemiyle yapıyorum. Daha iyisini bulmaya çalışıyorum. 52.5 ile kazıyorum. Daha iyi ayarı olan varsa paylaşabilir.

Ayarları nasıl yapıyorsunuz ben hala anlayamadım. Şu anki ayar ve değerler bende bunlar. Olmuş mu?
Ve sanırım başaramadım 0 MHz'ye düştü ama kazım devam ediyor.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-03-16 at 17.59.16.jpeg
    WhatsApp Image 2021-03-16 at 17.59.16.jpeg
    196,4 KB · Görüntüleme: 30
  • WhatsApp Image 2021-03-16 at 17.59.17 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2021-03-16 at 17.59.17 (1).jpeg
    53,9 KB · Görüntüleme: 27
  • WhatsApp Image 2021-03-16 at 17.59.17 (2).jpeg
    WhatsApp Image 2021-03-16 at 17.59.17 (2).jpeg
    161,3 KB · Görüntüleme: 20
  • WhatsApp Image 2021-03-16 at 17.59.17.jpeg
    WhatsApp Image 2021-03-16 at 17.59.17.jpeg
    92,3 KB · Görüntüleme: 26
  • WhatsApp Image 2021-03-16 at 18.04.52.jpeg
    WhatsApp Image 2021-03-16 at 18.04.52.jpeg
    136,8 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:
Afterburner ile uğraşmanıza gerek yok. Her şeyi Radeon Software üzerinden yapabilirsiniz.

Kart anormal güç tüketiyor şu an; voltaj ayarını yapamamışsınız.

Geri
Yukarı