RX 5700XT sistemde madencilik nasıl yapılır?

Afterburner'ı silin önce; mining'i kapatın ve bilgisayarı baştan başlatın... Sonra aşağıda verdiğim ayarları Radeon Software üzerinden Performance - Tuning sekmesine gelerek ve Manuel seçerek yapın. Yapmadan önce sağ üstteki üç noktanın yanındaki Reset tuşuna basıp bütün ayarları sıfırlayın.

Apply diyerek mining'i tekrar açıp deneyin.

Memory Clock maalesef bende daha öteye, voltajı da daha aşağıya gitmiyor. Eğer stabil çalışırsa Memory Clock'u 10-10 artırarak deneyin. İlk attığım görseldeki 825'i de 25-25 azaltın. Stabil değeri bulunca bi ekran görüntüsü alıp mining'i tekrar başlatabilirsiniz.

Bu konularda çok uzman olduğumu söyleyemem ama bu ayarlarla 5700XT'de 55mh/s alıyorum. 108W tüketiyor sistem.

Özetle voltajı düşürebildiğiniz kadar düşüreceksiniz, Memory Clock'u yükseltebildiğiniz kadar yükselteceksiniz stabil değerleri bulana kadar. PC'niz vs. donduğu anda o değerler düzgün çalışmıyor demektir. Atıyorum; voltajı 750 yaptınız ve PC dondu. Bu kez 10-10 artırarak deneyeceksiniz.

Veya Memory Clock 1850'de PC'yi kitledi; bu kez 10-10 azaltarak deneyeceksiniz. Mantık bu. Minimum voltaj, makismum Memory Clock...

Mevcut mining değerlerimi de 4. görselde gösterdim. Modlama vs. işine girmeyecekseniz 49-53 arası bi değer almanız lazım.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    21,4 KB · Görüntüleme: 40
  • 2.jpg
    2.jpg
    42,3 KB · Görüntüleme: 44
  • 3.jpg
    3.jpg
    66,5 KB · Görüntüleme: 45
  • 4.jpg
    4.jpg
    125,2 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleme:
Afterburner'ı silin önce; Mining'i kapatın ve bilgisayarı baştan başlatın... Sonra aşağıda verdiğim ayarları Radeon Software üzerinden performance - tuning sekmesine gelerek ve manuel seçerek yapın. Yapmadan önce sağ üstteki üç noktanın yanındaki reset tuşuna basıp bütün ayarları sıfırlayın.

Apply diyerek Mining'i tekrar açıp deneyin.

Memory clock maalesef bende daha öteye, voltajı da daha aşağıya gitmiyor. Eğer stabil çalışırsa Memory Clock'u 10-10 artırarak deneyin. İlk attığım görseldeki 825'i de 25-25 azaltın. Stabil değeri bulunca bir ekran görüntüsü alıp Mining'i tekrar başlatabilirsiniz.

Bu konularda çok uzman olduğumu söyleyemem ama bu ayarlarla 5700XT'de 55mh/s alıyorum. 108W tüketiyor sistem.

Özetle voltajı düşürebildiğiniz kadar düşüreceksiniz, Memory Clock'u yükseltebildiğiniz kadar yükselteceksiniz stabil değerleri bulana kadar. PC'niz vs. donduğu anda o değerler düzgün çalışmıyor demektir. Atıyorum; voltajı 750 yaptınız ve PC dondu. Bu kez 10-10 artırarak deneyeceksiniz.

Veya Memory clock 1850'de PC'yi kitledi; bu kez 10-10 azaltarak deneyeceksiniz. Mantık bu. Minimum voltaj, makismum Memory clock...

Mevcut mining değerlerimi de 4. görselde gösterdim. Modlama vs. işine girmeyecekseniz 49-53 arası bir değer almanız lazım.

Kusura bakma bir süre yoktum dönüş yapmaya fırsatım olmadı.
65 derecede aldığım değerler.
Dediklerinizi yapmaya çalıştım bu civarda aldım şu ilk fotonuzdaki kısmı nasıl ayarlayacağımı bulamadım. Ama kendim bir şeyler kurcaladım voltajı 100'e çektiğim zamanda 40'larde alıyorum bir değerlendirir misin değerleri. ya da becere bilmiş miyim?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı3.PNG
    Ekran Alıntısı3.PNG
    30,6 KB · Görüntüleme: 38
  • Ekran Alıntısı1.PNG
    Ekran Alıntısı1.PNG
    32,8 KB · Görüntüleme: 24
  • Ekran Alıntısı2.PNG
    Ekran Alıntısı2.PNG
    83,5 KB · Görüntüleme: 32
  • sss.PNG
    sss.PNG
    31,9 KB · Görüntüleme: 36
Kusura bakma bir süre yoktum dönüş yapmaya fırsatım olmadı.
65 derecede aldığım değerler.
Dediklerinizi yapmaya çalıştım bu civarda aldım şu ilk fotonuzdaki kısmı nasıl ayarlayacağımı bulamadım. Ama kendim bir şeyler kurcaladım voltajı 100'e çektiğim zamanda 40'larde alıyorum bir değerlendirir misin değerleri. ya da becere bilmiş miyim?
Güç ayarlamayı devre dışı bırak. Onun yerine GPU ayarı kısmını etkinleştir. İnce ayarları aç. Orada arkadaşın attığı ilk fotodaki gibi frekans ve voltaj ayarlarını göreceksin. Daha da bulamazsan internetten video izle görsel olarak görmüş olursun.

Güç ayarlamayı devre dışı bırak. Onun yerine GPU ayarı kısmını etkinleştir. İnce ayarları aç. Orada arkadaşın attığı ilk fotodaki gibi frekans ve voltaj ayarlarını göreceksin. Daha da bulamazsan internetten video izle görsel olarak görmüş olursun.

Neyi yanlış yapıyorum?

Dosya Ekleri

• yardım.PNG
    yardım.PNG
    425,1 KB · Görüntüleme: 31

Geri
Yukarı