RX 5700XT sistemde mavi ekran hataları

İşletim sistemi
Windows 10

Tried

Picopat
Yer
Kristiansand
Daha fazla  
Meslek
Yazılımcı yolunda
Selamlar, 2 gündür mavi ekran sorunlarıyla karşılaşıyorum. Bundan önce yoktu.
Minidump dosyalarım: Minidumplar.rar

Memtest86 testini yaptım ve 0 error var. Mavi ekran vermeden önce bilgisayarıma bazı dosyalar aldım (virüs) Kaspersky bilgisayarımda yüklüydü. Dosyaları temizledi fakat Kaspersky uyarı veriyordu, bazı bileşenler eksik programı tekrar yükleyin tarzında bir uyarıydı. Tamam dedim, programı silip tekrar yükleyeyim dedim. Fakat yok yüklenmiyor, her setupu açtığımda mavi ekran veriyor. Kavremover kullandım, remove tuşuna bastığım anda gene mavi ekran veriyor. Ben de Kaspersky rescue kullandım her şeyi tarayıp sildi. Gene mavi ekran veriyordu.

Bugün Malwarebytes yükleyip güvenli modda her şeyi tarattım, 3 tane tehdit buldu ve temizledi. Fakat gene çözüm olmadı, gene mavi ekran veriyor. Virüslü programları indirdiğim gece BIOS ve ekran kartı güncelleştirmelerini yaptım. Anakartım -> ASUS Prime B450M-A, son gelen 2807 güncellemesini yaptım. Ayarlar sıfırlandığı için RAM MHz'lerini 3200e çektim ve svm modu açtım (sanallaştırma). Sonra da AMD Software'dan ekran kartımı güncelledim. (ekran kartı -> RX 5700 XT.) Bundan sonra da mavi ekran hataları karşıma çıkmaya başladı. DDU ile ekran kartı sürücüsü sildim ve tekrar kurdum fakat gene mavi ekran veriyordu. Ben de Technopat'a konu açmaya karar verdim, şimdiden yardımlarınız için teşekkürler 🙂

Son düzenleyen: Moderatör:
Hepsini kaldırdıysanız tamamdır. Zaten tekrar mavi ekran aldığında belli olur. Eğer almazsan sorun çözülmüş diyebiliriz.

Bu sabah tekrar verdi. Eski hata kodunu verdi tekrardan. Uzaktan bağlantı kurmak mantıklı geliyor bana müsait olduğunuzda özelden mesaj atabilirsiniz her zaman aktifim forumda. Ayrıca Realtek sürücülerini kurmak biraz zor gibi halledemedim rehber var mı? Ve hala RGB ve ASUS yazılımları duruyor. Onları da kaldırıyorum şimdi.

Bağlantı sağlanıp gereksiz ve Kaspersky kalıntıları kaldırıldı. Konu takibi Caine sende olduğundan diğer şeyleri kontrol etmedim. Sorun çıkarabilecekleri sadece kaldırdım.

Bağlantı sağlanıp gereksiz ve Kaspersky kalıntıları kaldırıldı. Konu takibi Caine sende olduğundan diğer şeyleri kontrol etmedim. Sorun çıkarabilecekleri sadece kaldırdım.

Hocam Mouse driverinde sıkıntı var şu an ekranda imleç yok. Klavye ile siteye girip yazıyorum şu anda tekrar TW gelip güncelleyebilir misiniz? Şifre: 2b7vd2
Edit: Hallettim hocam gerek kalmadı teşekkürler mavi ekran verirse söylerim @Murat5038 @Ted Kaczynski

Son düzenleme:
@Murat5038 selam hocam tekrardan. Dünden beri herhangi bir mavi ekran vermedi ben de bugün XMP ve sanallaştırmayı açtım. Üstüne sildiğimiz programlardan Razer Synapse ve VirtualBox yükledim. Hala mavi ekran yok. Aslında bu yorumum mavi ekranla alakalı da değil zaten. Bu yorumu geri yükleme ile alakalı bir sorum olacaktı onun için yazıyorum. Siz TW ile bağlandığınızda CCleaner ile Windows çöplerini silmiştiniz. Ben arada girip sistem korumasından biriktikçe geri yükleme noktalarını silerdim yer açılsın diye şimdi böyle bir hata veriyor. İnternetten biraz baktım. CCleaner ve tuneup utilities bu soruna yol açıyormuş. Sonra CCleaner ile silmeyi denedim 2 GB yer açtım. Sanırım artık geri yükleme noktalarını CCleaner ile silmeliyim doğru mu düşünüyorum?

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    27,9 KB · Görüntüleme: 24
CCleaner buna yol açmıyor Windows dosyalarından kaynaklı olabilir. CCleaner ile evet silebilirsiniz.

Selam hocam tekrardan yaptığınız işlemlerin ardından 1 hafta geçti ben de Kaspersky'ı yükliyim artık dedim. Yüklerken şükürler olsun ki mavi ekran vermedi fakat bir hata verdi. Ekran görüntüsünü yolladım.https://support.kaspersky.com/common/error/installation/14829?cid=KTS_21.2&utm_source=interceptor&utm_medium=product&utm_campaign=KTS_21.2 buradaki çözümlere baktım benim hata kodum burada yok fakat belki çalışır diye birinci hata çözümünü denedim yani sürücü imza doğrulamasını ( İnternette sürücü imza zorlaması olarak geçiyor.) kapattım. Tahmin edeceğiniz gibi işe yaramadı. Ben de size danışayım dedim. Yardımcı olabilir misiniz ? Teşekkürler :)

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    8 KB · Görüntüleme: 23

Yeni konular

Geri
Yukarı