RX 5700XT sistemde mavi ekran hataları

İşletim sistemi
Windows 10

Tried

Picopat
Yer
Kristiansand
Daha fazla  
Meslek
Yazılımcı yolunda
Selamlar, 2 gündür mavi ekran sorunlarıyla karşılaşıyorum. Bundan önce yoktu.
Minidump dosyalarım: Minidumplar.rar

Memtest86 testini yaptım ve 0 error var. Mavi ekran vermeden önce bilgisayarıma bazı dosyalar aldım (virüs) Kaspersky bilgisayarımda yüklüydü. Dosyaları temizledi fakat Kaspersky uyarı veriyordu, bazı bileşenler eksik programı tekrar yükleyin tarzında bir uyarıydı. Tamam dedim, programı silip tekrar yükleyeyim dedim. Fakat yok yüklenmiyor, her setupu açtığımda mavi ekran veriyor. Kavremover kullandım, remove tuşuna bastığım anda gene mavi ekran veriyor. Ben de Kaspersky rescue kullandım her şeyi tarayıp sildi. Gene mavi ekran veriyordu.

Bugün Malwarebytes yükleyip güvenli modda her şeyi tarattım, 3 tane tehdit buldu ve temizledi. Fakat gene çözüm olmadı, gene mavi ekran veriyor. Virüslü programları indirdiğim gece BIOS ve ekran kartı güncelleştirmelerini yaptım. Anakartım -> ASUS Prime B450M-A, son gelen 2807 güncellemesini yaptım. Ayarlar sıfırlandığı için RAM MHz'lerini 3200e çektim ve svm modu açtım (sanallaştırma). Sonra da AMD Software'dan ekran kartımı güncelledim. (ekran kartı -> RX 5700 XT.) Bundan sonra da mavi ekran hataları karşıma çıkmaya başladı. DDU ile ekran kartı sürücüsü sildim ve tekrar kurdum fakat gene mavi ekran veriyordu. Ben de Technopat'a konu açmaya karar verdim, şimdiden yardımlarınız için teşekkürler 🙂

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı