Çözüldü RX 5700XT sistemde Watch Dogs 2 anlık takılma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Bir Matmazel

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Oyunu Epic Games'ten aldım, indirdim ve kurdum ancak özellikle araba ile giderken sürekli küçük küçük takılmalar oluyor. Ayarları önerilene getirdiğimde de en düşüğe aldığımda da oluyor bu. FPS Ultra ayarlarda 78 olarak görünüyor bu arada.
Sistem; ROG STRIX RX 5700XT 8 GB 256 Bit.
Ryzen 5 3600 3.6 GHz.
G.Skill 8x2 3200 MHz RAM.

Çözüm
Hard diskten kaynaklı olabilir mi? Ben eski HDD'de Heat oynarken yaşıyordum bu sorunu.
Aslında aynı HDD'den RDR 2'yi Ultra ayarlarda oynuyorum. Sanırım optimizasyon da bir problem var.
Arkadaşlar Grafik Ayarlarından Görüntü Bölümünde bulunan Piksel Yoğunluğunu 1.00'dan 1.50'ye çektim ve sorun düzeldi. Konu kapanabilir. Yardımlarınız için teşekkürler.
Takılmaların bir çok sebebi var. Oyun kaynaklı olabilir, Arkada çalışan programlar kaynaklı olabilir ve ya Donanım Driver çakışması - desteklememesi bile yapabilir. Mesela dikkat ettiyseniz bazı oyunlar yağ gibi akar bunlar tam optimizasyonludur. Örnek GTA V

Hard diskten kaynaklı olabilir mi? Ben eski HDD'de Heat oynarken yaşıyordum bu sorunu.
Aslında aynı HDD'den RDR 2'yi Ultra ayarlarda oynuyorum. Sanırım optimizasyon da bir problem var.
Arkadaşlar Grafik Ayarlarından Görüntü Bölümünde bulunan Piksel Yoğunluğunu 1.00'dan 1.50'ye çektim ve sorun düzeldi. Konu kapanabilir. Yardımlarınız için teşekkürler.

Son düzenleme:
Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı