RX 5700XT sistemin performansı

AG Fwoox

Femtopat
Daha fazla  
Bir şey soracaktım.
Ryzen 5 3600 veya i5 10500.
Cooler Master ML240l v2.
Sapphire RX 5700XT Nitro+ SE.
XPG D60G (4×8) 32 GB 3200MHz.
MSI B450 Tomahawk Max veya daha 10500'e anakart seçemedim acaba anakartı 2933MHz alsam bu RAM'ler ile sıkıntı çıkarır mı?
Samsung EVO 980 Pro 500GB.
Aerocool Lux 750W 80 Plus.
XPG Battlecruiser.
Toplayacağım kasam budur.

Dış ekipmanlarım ise.
ASUS ROG Swift PG259qn.
Calitte Viper vpx.
Razer balistik V2.
XPG Summoner Cherry MX.
Razer Kraken Ultimate.
Rampage MP-19
Trust gxt 256 exxo.
Everest SC-HD03
Rampage RM-66
Kerasus KR-1002

Monitör 360Hz bu PC Valorant'da 360FPS üstü alabilir mi acaba?
Bu arada PC'yi komple koydum ki öneriniz varsa alabilirim şu kötü kullandım berbat bu iyi ama yerine bunu tercih edebilirsin gibi gibi.
Yine söylediğim gibi bu PC Valorant'da grafikler fark etmez 360 FPS üstü alabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
32GB Ram yerine 16 tercih edip işlemciyi i7 10700K yapmayı dene. Ram için tam performans almak istiyorsan eğer anakartı Z serisi seçmen gerekiyor İntel işlemciler ile tam performans alabilmek için Z serisi anakartlar şart ne yazık ki. Ancak ağırlıklı oyun için kurulacaksa bu sistem kullanacağın anakart da seni üzmez.

SSD 980 pro gereksiz olur oyun için alıyorsanız. 970 evo plus ile fiyattan biraz kısıp diğerlerine aktarabilirsiniz.

32 GB RAM yerine 16 tercih edip işlemciyi i7 10700K yapmayı dene. RAM için tam performans almak istiyorsan eğer anakartı Z serisi seçmen gerekiyor Intel işlemciler ile tam performans alabilmek için Z serisi anakartlar şart ne yazık ki. Ancak ağırlıklı oyun için kurulacaksa bu sistem kullanacağın anakart da seni üzmez.

Aklımda böyle bir şey vardı
Ascrok Z490M PRO4.
Kullanmayı düşünüyorum iyi mi?
i7'yi düşüneceğim çünkü pahalı biraz
RAM'i düşürebilirm
Bir şey daha soracaktım
Dış ekipmanlar iyi mi?
SSD 980 Pro gereksiz olur oyun için alıyorsanız. 970 EVO Plus ile fiyattan biraz kısıp diğerlerine aktarabilirsiniz.

Biliyorum 980 Pro gereksizde ben bayağı ucuza buldum 100TL oynuyor oynamıyor.
Hocam bence böyle bir sistem topluyorsanız Z serisi bir anakart tercih edin. Tabi Intel işlemci alacaksanız.
İ7 10700k mı r5 5600x mi
Birde tek oyun oynamıyacağım yayın falanda var ama oyun ağırlıklı
32GB Ram yerine 16 tercih edip işlemciyi i7 10700K yapmayı dene. Ram için tam performans almak istiyorsan eğer anakartı Z serisi seçmen gerekiyor İntel işlemciler ile tam performans alabilmek için Z serisi anakartlar şart ne yazık ki. Ancak ağırlıklı oyun için kurulacaksa bu sistem kullanacağın anakart da seni üzmez.
Birde o ramlari 4133mhz yapılabilirmiş z anakartlar da sizce yapimmi çünkü geçikmesi artıyo birde dediklerinizi yaparsam 360 üstü alabilirmiyim fps

Yeni konular

Geri
Yukarı