RX 5700XT ve R5 3600X sistem uyumu

Bütçe
12.600

Gibraltar

Decapat
Yer
Trabzon
Daha fazla  

Topladığım sistem nasıl? Bana herhangi bir sorun çıkartır mı? Darboğaz olur mu?
Ekran kartım kasaya sığar mı?

O kasa yerine o fiyata rahatlıkla daha kaliteli ve önü mesh bir kasa alabilirsiniz. Guardian Pro veya Mag Force kasalara bakılabilir.

O SSD yerine bir miktar daha fazla verip (NVMe almak zorundaysanız) 970 EVO alabilirsiniz. NVMe almanız şart değilse 860EVO alınabilir.

O PSU yerine bir miktar daha fazla verip FSP Hydro serisinden 700W alabilirsiniz.

Bileşenleriniz harika. 3600X ve 5700XT ile o RAM'ler çok güzel tercihler. Anakartınız en iyi B450 anakart. Sistem güzel ve uyumlu kalitede. Belirttiğim gibi kasa, PSU ve NVMe tercihinizi değiştirmenizi öneririm.

O kasa yerine o fiyata rahatlıkla daha kaliteli ve önü mesh bir kasa alabilirsiniz.

O SSD yerine bir miktar daha fazla verip (NVMe almak zorundaysanız) 970 Evo alabilirsiniz.

O PSU yerine bir miktar daha fazla verip FSP Hydro serisinden 700W alabilirsiniz.

Bileşenleriniz harika. 3600X ve 5700XT ile o RAM'ler çok güzel tercihler. Anakartınız en iyi B450 anakart. Sistem güzel ve uyumlu kalitede. Belirttiğim gibi kasa, PSU ve NVMe tercihinizi değiştirmenizi öneririm.

Sizin önerebileceğiniz bir kasa var mı?

Sizin önerebileceğiniz bir kasa var mı?

Stok veya fiyat durumuna göre bütçenize yeterse P400A ve TD500 bakılabilir.

Stok veya fiyat durumuna göre bütçenize yeterse P400A ve TD500 bakılabilir.
Bu kasalara ekran kartımın sığmama ihtimali var mı?

Hocam sisteminiz güzel hayırlı olsun arkadaşlarım gerekli önerileri yapmış ekran kartı midi tower kasalara sığar.

O kasa yerine o fiyata rahatlıkla daha kaliteli ve önü mesh bir kasa alabilirsiniz.
Hava akışının kötü değilse? Daha kaliteli olsun diye Dark mı alacak?

Hava akışı hakkında bilgi vermek için P400A ile karşılaştırma yapılmış yardımcı olur diye düşünüyorum:

1- Koyduğunuz PSU'yu önermem çok düşük kalmış.

2- RAM ve SSD stoğu yok.

Hava akışının kötü değilse? Daha kaliteli olsun diye Dark mı alacak?

Hava akışı hakkında bilgi vermek için P400A ile karşılaştırma yapılmış yardımcı olur diye düşünüyorum:

1- Koyduğunuz PSU'yu önermem çok düşük kalmış.

2- RAM ve SSD stoğu yok.
Stoklar yenilenmiyor mu?

Geri
Yukarı