RX 5700XT vs RTX 2060 Super vs RTX 2070

Bütçeyi hafif zorlayıp 4300TL'ye Gigabyte Nvidia GeForce RTX 2070 alabilirsiniz. DLSS konusunda ise aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bütçeyi hafif zorlayıp 4300TL'ye Gigabyte Nvidia GeForce RTX 2070 alabilirsiniz. DLSS konusunda ise aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
rx 5700xt 2070s den daha güçlü bir kart

RX 5700XT, 2070S'den daha güçlü bir kart.
Siz YouTube'den taraflı testleri izlemeye devam edebilirsiniz. Testlerde oynanan oyunlar bile önemli bu konuda. Gerçek şu ki RX 5700XT, RTX 2070 ile anca boy ölçüşebilir. Testlerdeki kullanılan ekran kartlarının özelliklerine daha çok dikkat etmenizi tavsiye ederim. RTX 2070'in diğer artılarına gelecek olursak; daha az ısınır, daha az güç tüketir, ışın izleme desteği var ve DLSS 2.0 var.

Siz YouTube'den taraflı testleri izlemeye devam edebilirsiniz. Testlerde oynanan oyunlar bile önemli bu konuda. Gerçek şu ki RX 5700XT, RTX 2070 ile anca boy ölçüşebilir. Testlerdeki kullanılan ekran kartlarının özelliklerine daha çok dikkat etmenizi tavsiye ederim. RTX 2070'in diğer artılarına gelecek olursak; daha az ısınır, daha az güç tüketir, ışın izleme desteği var ve DLSS 2.0 var.
Ben benchmark testlerine bakıyorum siz bilirsiniz ayrıca dlss e karşı radeon görüntü keskinleştirme var çok bir fark yok aralarında

Rtx 2070 kullanıyorum. Dlss kullanabilmen için oyunun desteklemesi gerekir. Bf5 yüklü. Ayarlarda Dlss açabilmem için oyunu Dx 12'de açmamı (oyun dx12'de takıla takıla çalışıyor, FPS dx11'e göre artıyor ama anlık drop oluyor) istiyor, sonra Dxr'ı aktif etmemi ve en az 2k çözünürlükte oynamamı istiyor. Bunları yaparsam 1080p'de akıcı olarak 120-140 FPS'im 40-50 FPS'e düşecek. Dlss FPS arttırsa neye yarar. Dlss 1.0 destekli Bf5. Dlss 2.0'da Nvidia daha esnek çalışacağını söylüyor ama oyun firmaları eklemezse bu entegrasyonu bir işe yaramaz. Amd R9 270x, Rx 480 kullandım. Oyunlarda sürücülerden çok çektim. En son RX 480'im 2 buçuk yıl sonra yandı. Oyunlarda en fazla 72 dereceyi görüyordu. Nvidia'ya geçtim driver kurmayı unuttum. Kartı taktığımda kurdum. Sonra updateleri Nvidia kuruyor, restart filan istemeden. Oyun video kayıt sistemi de kusursuz. Amd'de bazen oyun sesini kaydediyor ama çoğunlukla sessiz kaydediyor. Bu sorunu yaşayan bilemiyor nasıl çözüldüğünü. Kaç driver geçti sorunlar devam ediyordu. Çalışırsa fiyat performans ürünü Amd kartlar, ama sorun yaşarsan uğraştırır. Bunlar başıma gelenler. Fiyatı seni cezbederse almayın demem. Ama Amd kartlara kefil olmam önerilerde.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı