RX 570'de "WattMan" hatası

Kolsuz İtachi

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba elimde RX 570 Armor 4 GB WattMan hatalı olan bir ekran kartı vardı, dün PC'ye taktım ve güncellemeden sonra 8 -9 kere WattMan hatası verdi belirli aralıklarla arada veriyordu ama çok nadirdiç yani ayda Max 3 veya 4 kez, bugün bir kapandı daha açılmadı şu an HD 5450 ekran kartı takılı birazdan RX 570 takacağım, bunun tamiri var mı?

Bu sorunu çözmenin bir yolu yok diyebilirim yapacak bir şey yok RX serilerinin meşhur hatasıi.
Karta bir zararı yoktur.

WattMan hatasının tek sebebi ekran kartı değil. Bir ara sürücü sebebiyle de körüklenmişti ama onlar çözüldü. Bütün sistemsel hatalar ve donanımlar sebebiyle yaşanabilir. Ben çıktığı günden itibaren bütün RX 4-5XX serisi kartları kullandım, şu anda da birkaç yıllık RX 570 Nitro+ kullanmaya devam ediyorum. Şu ana kadar sadece bir defa WattMan yaşadım. Onun da sebebi XMP uyumsuzluğu yaşayan RAM'lerimdi. Ya kartınız gerçekten arızalı, ya da diğer sorunların farkında değilsiniz. Mesela RAM'ler çok sinsidir, dikkat edin. XMP ile çalışıyor görünür ama bir anlık hatada sistemi çökertir.

Kendimde RX 570 kullanıyorum. En genelgeçer çözümü undervolttur. Stabil bir undervolt ayarı bulmayı deneyin. İşe yaramaz ise aşağıda daha detaylı anlattığım rehbere bakabilirsiniz.

WattMan hatasının tek sebebi ekran kartı değil. Bir ara sürücü sebebiyle de körüklenmişti ama onlar çözüldü. Bütün sistemsel hatalar ve donanımlar sebebiyle yaşanabilir. Ben çıktığı günden itibaren bütün RX 4-5XX serisi kartları kullandım, şu anda da birkaç yıllık RX 570 Nitro+ kullanmaya devam ediyorum. Şu ana kadar sadece bir defa WattMan yaşadım. Onun da sebebi XMP uyumsuzluğu yaşayan RAM'lerimdi. Ya kartınız gerçekten arızalı, ya da diğer sorunların farkında değilsiniz. Mesela RAM'ler çok sinsidir, dikkat edin. XMP ile çalışıyor görünür ama bir anlık hatada sistemi çökertir.
Rx 580 Kullanıyordum, 2 Ayrı anakart ve Belleklerle test edildi kart arızalıydı ama bu kadar çok yapmıyordu birazdan takacağım kartı, takarken görüntü paylaşacağım izlemek isterseniz.
Bu kartta daha çok fiziksel bir hasar var gibi. WattMan sadece önlem.
Video alacağım DDU ile driver temizleyip kartı takacağım şimdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı