RX 570'den RX 580'e geçince FPS düştü

kudretce

Hectopat
RAM
12 GB
SSD veya HDD modeli
240 GB
Ekran kartı
RX 580
Anakart
H310
İşlemci
i3 8100
Merhaba arkadaşlar, 2 sorum var.

Cihazım.

i3 8100 işlemci.
12 GB 2400mh RAM.
240 GB SSD.
700 watt PSU.
H310 anakart.

1. Bundan önce Aorus RX 570 4 GB ekran kartım vardı MSI kombustor 4 testinde 24-25 FPS görüyordum, bir tık daha iyidir diye RX 580 4 GB ile değiştirdim ve temiz kurulumdan sonra FPS testi yaptığımda 23-24 FPS aldığımı gördüm.

Bu neden kaynaklı olabilir?

2. İnternetten güncel sürücüleri indirdiğimde FPS olarak 17-18 FPS alırken, Windows güncellemeleri kendi kurduğunda ( muhtemelen eski güncellemeler ) 24 FPS alıyor.
Bunun sebebi ne olabilir? AMD yazılımından bütün ayarları kurcaladım ancak bir türlü FPS arttıramadım o yüzden güncel driver sildim DDU ile Windows'un kurduğu driver kullanıyorum. (iki ekran kartı içinde geçerli bu durum)

Ekran kartın sorunludur muhtemelen Prime95, FurMark 1080p test yap 4,5 saat baktın sistem bir mavi ekran verdi veya test sırasında kapandı servise gönder garanti süresi dolmuşsa 2.el almışsan Allah yar yardımcın olsun 😁

Hatta size şöyle 2-3 tane enteresan test sonucu atayım.

Bu RX 570 en son driver ile yaptığım test sonucu.

Bu RX 570 Windows un kendi kurduğu güncel olmayan driver ile yaptığım test sonucu.

Bu RX 580 Windows un kendi kurduğu güncel olmayan driver ile yaptığım test sonucu.

En son driver ile RX 580 test sonucunu bulamadım ama FPS yerlere çakılıyor RX 570 deki gibi

Ekran kartın sorunludur muhtemelen Prime95, FurMark 1080p test yap 4,5 saat baktın sistem bir mavi ekran verdi veya test sırasında kapandı servise gönder garanti süresi dolmuşsa 2.el almışsan Allah yar yardımcın olsun 😁
Bana biraz daha profesyonel bir cevap lazım :)

Hatta size şöyle 2-3 tane enteresan test sonucu atayım.

Bu RX 570 en son driver ile yaptığım test sonucu.

Bu RX 570 Windows un kendi kurduğu güncel olmayan driver ile yaptığım test sonucu.

Bu RX 580 Windows un kendi kurduğu güncel olmayan driver ile yaptığım test sonucu.

En son driver ile RX 580 test sonucunu bulamadım ama FPS yerlere çakılıyor RX 570 deki gibi

Bana biraz daha profesyonel bir cevap lazım :)
Dostum yazılımsal değil gibi gözüküyor bende garantiye yolla dedim en mantıklısı bu gibi bende zamanında bu sorunu yaşıyordum aynısını garantiye başvurdum birebir değişimi yapıldı garantisi bitmiş herhalde geçmiş olsun 2.el falan aldıysan 😆😂

GPU-Z screenshot

Dostum yazılımsal değil gibi gözüküyor bende garantiye yolla dedim en mantıklısı bu gibi bende zamanında bu sorunu yaşıyordum aynısını garantiye başvurdum birebir değişimi yapıldı garantisi bitmiş herhalde geçmiş olsun 2.el falan aldıysan 😆😂
Garantisi var, 2. el almadım...

Varsa yazılımsal yapılabilecek birşey sadece garanti sürecine girmeden halletmeye çalışıyorum.

Dosya Ekleri

• 232.gif
    232.gif
    25,3 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı