RX 570'e yapılan overclock değerleri nasıl?

cagrigenis

Hectopat
2.el RX 570 8 GB ekran kartı aldım ama masaüstünde 50 derece buna overclock yapılmış mı? Değerler nasıl ben pek anlamam da değerler nasıl olmalı, yardım eder misiniz? Oyunda fan hızını %100 alıyorum zararı olur mu? O zaman oyunda 50'yi geçmiyor.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    400,3 KB · Görüntüleme: 28
Sanırım yapılmamış fakat içinize sinmiyorsa ortadaki sola dairesel dönen ok butonuna basıp kartı sıfırlayabilirsiniz. Ardından tik tuşuna basın.

Sanırım yapılmamış fakat içinize sinmiyorsa ortadaki sola dairesel dönen ok butonuna basıp kartı sıfırlayabilirsiniz. Ardından tik tuşuna basın.
Peki teşekkürler, yaptım ama değişen bir şey olmadı. Sıcaklık değerleri sence normal mi? Fan hızı 0'da iken masaüstünde 50-53 dereci arası gidiyor.
80-85'i geçmediği sürece sorun yok. 50'yi geçebilir. %100'de çalıştırmanızın bir sorunu yok diye biliyorum ama boşa ses.
Oyunda iken değil masaüstünde iken fan hızı 0'da o zaman 50-53 geçiyor. Aldığım kişi AMD ısınıyor oyuna girerken %100 fan hızı yap öyle gir yakma kartı dedi. Bende sürekli oyundayken öyle kullansam sorun olur mu diye düşündüm. O zaman da 50 yi geçmiyor kart oyunda bile

Oyunda iken değil masaüstünde iken fan hızı 0'da o zaman 50-53 geçiyor. Aldığım kişi AMD ısınıyor oyuna girerken %100 fan hızı yap öyle gir yakma kartı dedi. Bende sürekli oyundayken öyle kullansam sorun olur mu diye düşündüm. O zaman da 50 yi geçmiyor kart oyunda bile
Boş konuşmuş. RX 570, iyi bir kart değil ve ısınma sorunlu modelleri de var (yeni serilerde böyle bir şey yok neredeyse) ama %100 fan hızına almanıza gerek yok. Oto'ya alın bence. Oyunlarda 80'i geçmiyorsa sorun yok.

Peki teşekkürler, yaptım ama değişen bir şey olmadı. Sıcaklık değerleri sence normal mi? Fan hızı 0'da iken masaüstünde 50-53 dereci arası gidiyor.
Baz yeni nesil Ekran kartları 50 dereceye kadar fan açmaz hocam böylelikle fan ömrü uzar. Fakat isterseniz afterburner ayarlarından 50 derece altında da fanları döndürebilirsiniz. Fanları 50 dereceye kadar açılmayan ekran kartlarında sıcaklık yük altında değilken 45-50 derecelere kadar ulaşabilir normaldir.

Boş konuşmuş. RX 570, iyi bir kart değil ve ısınma sorunlu modelleri de var (yeni serilerde böyle bir şey yok neredeyse) ama %100 fan hızına almanıza gerek yok. Oto'ya alın bence. Oyunlarda 80'i geçmiyorsa sorun yok.
Tamamdır, teşekkür ederim.

Baz yeni nesil ekran kartları 50 dereceye kadar fan açmaz hocam böylelikle fan ömrü uzar. Fakat isterseniz Afterburner ayarlarından 50 derece altında da fanları döndürebilirsiniz. Fanları 50 dereceye kadar açılmayan ekran kartlarında sıcaklık yük altında değilken 45-50 derecelere kadar ulaşabilir normaldir.

Tamamdır, teşekkür ederim her ikinize de yardımlarınız için.

Geri
Yukarı