RX 580 4 GB Nitro+ FurMark testi sonucu normal mi?

PikachuAdamd

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 2. el olarak aldığım ekran kartı RX 580 4 GB Nitro+. FurMark testi sonucu 25 dakikada toplam olarak maximum 84 dereceye ulaştı ve bunda bir sıkıntı var mı? Geri verme imkanım var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar 2. el olarak aldığım ekran kartı RX 580 4 GB Nitro+. FurMark testi sonucu 25 dakikada toplam olarak maximum 84 dereceye ulaştı ve bunda bir sıkıntı var mı? Geri verme imkanım var.

Otoda ise 60 70'e çek fan ayarını benım kart yaza gırmeden once boşta %50 fan ile 22 derecedeydi şu an 70 de fan ayarı 33 34 derece mevsim ve oda sıcaklıgı çok fark edıyor.

Geri verin. Kartın termal bileşenlerinin bu dereceye gelmesi için çok fazla yorulmuş olması gerekir. İstediğiniz kadar bakım yapın o kart adam olmaz.
Geri verme bahanesi olarak mesajımı söylerseniz muhtemelen o ne anlarmış vs. gibi bir tepki görebilirsiniz. Arkadaşa direk numaramı verip tartışabilirim. O derece can sıkan bir durum yani :D.

Nitro+'in soğutması çok güçlü, sıcaklıklar fazla geldi bana. Havanın da etkisi vardır ancak termal macun ve toz temizliği istiyor olabilir.
Yorulmuş çoğu kart bakım yapılsa dahi aşırı sıcak çalışabiliyor. Mining'de kullanılmış 3060Ti Aorus Master kart bakım yapmamıza rağmen 80 derecede çalışıyor, ufak bir örnek.

Ha gerçekten termal bileşenler çok kötü durumdaysa revize edilmesi halinde sıcaklıklar normal seyrine düşebilir, ancak Nitro Plus'tan bahsediyoruz.

Yorulmuş çoğu kart bakım yapılsa dahi aşırı sıcak çalışabiliyor. Mining'de kullanılmış 3060 Ti Aorus Master kart bakım yapmamıza rağmen 80 derecede çalışıyor, ufak bir örnek.

Ha gerçekten termal bileşenler çok kötü durumdaysa revize edilmesi halinde sıcaklıklar normal seyrine düşebilir, ancak Nitro Plus'tan bahsediyoruz.

Mining yapıldığından ne kadar eminiz peki? Ayrıca yorulan kartın sıcak çalışması terimini ilk defa sizden duydum. Kart aynı kart, parça aynı parça, mining yapılınca ay ben çok mining yaptim biraz soğutmam iyi olsa bile ısınayım mi diyor?

Geri
Yukarı