RX 580 4 GB vs GTX 1650 4 GB

i3 9100F daha düzgün işlemci kullanım değerleri veriyor. YouTube'da arayabilirsin oynadığın oyuna göre benchmarklarını.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam bu videodan da görebileceğiniz üzere 1650 Super'in geride kaldığı noktalar daha fazla Çizmesi gereken yerler (GB'ın düşük olduğu, yetmediği yerler yani) onun dışında daha üstün ve bunca şeye rağmen daha az güç çeken doğal olarak da ısınmasının az olduğu ve enerji tasarufu sağlayacak bir karttır.

i3 9100F daha düzgün işlemci kullanım değerleri veriyor. YouTube'da arayabilirsin oynadığın oyuna göre benchmarklarını.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Teşekkürler. Zaten fazla yüksek sistem gerektiren oyunlar oynamıyorum :D.Baktım biraz oynadığım çoğu oyunda istediğim grafikte istediğim performansta veriyor.

Teşekkürler. Zaten fazla yüksek sistem gerektiren oyunlar oynamıyorum :D.Baktım biraz oynadığım çoğu oyunda istediğim grafikte istediğim performansta veriyor.

Hemen atacağım hocam sepeti :D.
.
Yaptığım düzenlemeler gözüküyor mu hocam. PSU'yu 500W VX Aerocool, kasayı da Aerocool split aydınlatmalı yaptım. Siz ona göre düşünün yani.

Hemen atacağım hocam sepeti :D.
.
Yaptığım düzenlemeler gözüküyor mu hocam. PSU'yu 500W VX Aerocool, kasayı da Aerocool split aydınlatmalı yaptım. Siz ona göre düşünün yani.
Düzenlemeler gözükmüyor hocam yinede teşekkürler. :D

Hocam bu videodan da görebileceğiniz üzere 1650 Super'in geride kaldığı noktalar daha fazla Çizmesi gereken yerler (GB'ın düşük olduğu, yetmediği yerler yani) onun dışında daha üstün ve bunca şeye rağmen daha az güç çeken doğal olarak da ısınmasının az olduğu ve enerji tasarufu sağlayacak bir karttır.

Güç tüketiminde yanlışın var yalnız. 5500XT cidden çok az güç tüketiyor 7nm bir kart bu videoda güç tüketim değerleri görünmüyor. Normalde 5500XT aynı veya 5-10w daha az güç çekiyor. Çok bir fark değil ama 5000 serisini 500 serisi ile karıştırmaman lazım. Örneğin RX 590, 5500XT'den 1-2 FPS fazla FPS verdiği yerde 2,5 katı daha fazla güç çekiyor. Şu video bana göre popüler oyun karşılaştırması için daha ideal eğer 4GB vs 8GB kıyaslaması yapıyorsak (AC Odyssey).

Bu arada konu niye 1650 Super ve 5500XT kıyaslamasına döndü anlayamadım 😄

Güç tüketiminde yanlışın var yalnız. 5500XT cidden çok az güç tüketiyor 7nm bir kart bu videoda güç tüketim değerleri görünmüyor. Normalde 5500XT aynı veya 5-10W daha az güç çekiyor. Çok bir fark değil ama 5000 serisini 500 serisi ile karıştırmaman lazım. Örneğin RX 590, 5500XT'den 1-2 FPS fazla FPS verdiği yerde 2, 5 katı daha fazla güç çekiyor. Şu video bana göre popüler oyun karşılaştırması için daha ideal eğer 4 GB vs 8 GB kıyaslaması yapıyorsak (AC Odyssey).

Bu arada konu niye 1650 Super ve 5500XT kıyaslamasına döndü anlayamadım 😄

Yok hocam ondan değil sadece bence 30 dolar farkı hak etmeyen bir kart.

Yok hocam ondan değil sadece bence 30 dolar farkı hak etmeyen bir kart.

Rekabetçi oyunlar için katılıyorum. Ben 1700 TL'ye almıştım Nisan'da, RDR2, AC Odyssey, SOTR, Ghost Recon oynadığım için genelde fazla VRAM bayağı işime yarıyor. Bir de AMD uzun vadede kartlarına daha iyi bakıyor (1050Tİ, RX 570 vakası gibi) tercihi böyle yaptım 🙂

RX 580 kartının çok ısınmasından korkuyorum. Arkadaşımda RX 580 ekran kartının daha iyi olduğunu söylemişti.

Ailem ile alakalı.

Hocam ben de hala AMD konusunda ekran kartlarına güvenmem. Açık konuşayım bir ekran kartı alacaksam bu kesinlikle NVIDIA olur. Ancak şöyle bir durum var, benim arkadaşım bir sürü AMD ekran kartı kullandı ve bir sorun yaşadığını görmedim açıkçası.

Tüm ayarları en sona çekmek ve yapabiliyorsan işlemciye biraz overclock yapmak. Ben bu işlemciye pek güvenemiyorum.

Şimdi şu videoda GTX 1060 ile testi yapılmış 1200 AF'nin hem stock hem de overclocklu olarak. İşlemci kullanım değerleri düşüyor overclock olunca bu iyiye işaret. Ama 5500XT ve 1650 Super biraz daha güçlüler. Elimizde doğru düzgün bir benchmark videosu yok olsa değerlendireceğim de. Emin değilim gerçekten ama işlemciye overclock yapmazsan çok zor bana göre.

Geri
Yukarı