RX 580 4 GB vs RX 570 4 GB

xDizzy

Hectopat
Daha fazla  
RX 570 4 GB model ekran kartı almayı planlıyorum. Şöyle bir sorum olacak. Şu kritik ekonomik dönemde RX 580 4 GB ve RX 570 modellerinden hangisi alınmalı ve hangi marka bakılmalı?

Aralarında fazla fiyat farkı olmadığı için RX 580 diyorum. Marka olarak ASUS veya Sapphire olabilir. Kişisel tercihim ASUS’tan yana. ASUS soğutma konusunda daha başarılı. Daha yeni ASUS Dual RX 580 8 GB OC sipariş verdim gelmesini bekliyorum.

GTXX 1650S varken artık RX 580 alınmaz.

Bu arada işlemcim de şu marka model:
i5 4590 3.3 GHz.
Darboğaz yapmasını istemem.
Gtxx 1650S varken artık RX 580 alınmaz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.
Böyle bir şey gördüm. GTX 1650S'in daha iyi olduğunu düşündüren konu nedir sizin için. Teknik özelliklerine pek bakamadım şu an ama.

Son düzenleme:
@xDizzy videoları referans olarak bakmanızı istemem, orada çok farklı olaylar da olabiliyor.

Neden GTX 1650S? Daha az güç tüketimi, daha az ısınma sorunu, GDDR6 bellekler, daha stabil Nvidia sürücüleri. RX 580; ikinci el alınacaksa öneririm. Arada fark bi' performans farkı da yok, bir oyun RX, bir oyun GTX geçiyor. İşlemciniz de hala gücü var, darboğaz görmezsiniz. AMD sürücüleri ile uğraşılmaz, bunu da belirteyim :D Ben de RX 570 kullanıyorun.

@xDizzy videoları referans olarak bakmanızı istemem, orada çok farklı olaylar da olabiliyor.

Neden GTX 1650S? Daha az güç tüketimi, daha az ısınma sorunu, GDDR6 bellekler, daha stabil NVIDIA sürücüleri. RX 580; ikinci el alınacaksa öneririm. Arada fark bir' performans farkı da yok, bir oyun RX, bir oyun GTX geçiyor. İşlemciniz de hala gücü var, darboğaz görmezsiniz. AMD sürücüleri ile uğraşılmaz, bunu da belirteyim :D ben de RX 570 kullanıyorun.

Cevabınız için teşekkürler. Dikkate alacağım mantıklı gibi geldi. Aklımda hep ısınma sorunu oluyor zaten AMD olunca.

Cevabınız için teşekkürler. Dikkate alacağım mantıklı gibi geldi. Aklımda hep ısınma sorunu oluyor zaten AMD olunca.

RX 570 veya 580’in soğutması iyi olan bir modeli tercih edebilirsiniz. Sürücü konusunda da sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum. GTX 1650S’in bellekleri GDDR6; RX 570 veya 580’in bit değeri 256, ayrıca VRAM olarak üstün, tercih sizin.

RX 570 veya 580’in soğutması iyi olan bir modeli tercih edebilirsiniz. Sürücü konusunda da sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum. GTX 1650S’in bellekleri GDDR6; RX 570 veya 580’in Bit değeri 256, ayrıca VRAM olarak üstün, tercih sizin.

Güzel bir hava akışı ve fan desteği ile sorun çıkmaz sanırım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı