RX 580 70 derecede çöküyor

turuncuh

Centipat
Daha fazla  
Ekran kartı: Turbox RX580 8 GB.
İşlemci: i3 9F.
RAM 8 GB.
Anakart: MSI H310M Pro VD.

Kartı 2. el aldım hemen ardından PC'ye format sonra böyle oldu. Oyun oynarken bir süre sonra glitch efekti ile böyle bozulmalar oluyor.

Hemen ardından 2 3 dakika sonra beyaz, kırmızı, turuncu, gri renklerde görüntü gidiyor.

Sorunun ekran kartından olup olmadığını anlamak için FurMark testine soktum 70. 1 derece geçince direkt çöküyor. Yukarıdaki resimde bıraktığım hâle geliyor.
FurMark da birkaç kez daha denedim ekran tek renge döndüğünde 2dakika bekledim.

Ekran da gördüğünüz üzere parazitli RGB'ler görünmeye başladı yeniden başlatınca bilgisyarı gitti.
DDU ile güvenli modda kaldırdım driverı eski sürüm kurdum olmadı birkaç eski sürüm denedim hepsinde aynı sorunu aldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı: Turbox RX580 8 GB.
İşlemci: i3 9F.
RAM 8 GB.
Anakart: MSI H310M Pro VD.

Kartı 2. el aldım hemen ardından PC'ye format sonra böyle oldu. Oyun oynarken bir süre sonra glitch efekti ile böyle bozulmalar oluyor.

Hemen ardından 2 3 dakika sonra beyaz, kırmızı, turuncu, gri renklerde görüntü gidiyor.

Sorunun ekran kartından olup olmadığını anlamak için FurMark testine soktum 70. 1 derece geçince direkt çöküyor. Yukarıdaki resimde bıraktığım hâle geliyor.
FurMark da birkaç kez daha denedim ekran tek renge döndüğünde 2dakika bekledim.

Ekran da gördüğünüz üzere parazitli RGB'ler görünmeye başladı yeniden başlatınca bilgisyarı gitti.
DDU ile güvenli modda kaldırdım driverı eski sürüm kurdum olmadı birkaç eski sürüm denedim hepsinde aynı sorunu aldım.

Fiziksel bir arıza bu. En iyi ihtimalle yapacağın şey MSI Afterburner'dan Core Clock'u düşürmek.

Turbox yazısından sonra kalanını okumadım, yani milyon kere birçok yerde yazıldı tartışıldı Turbox gibi markaları almayın diye ancak halen satın alıyorsanız bu tarz sorunlara hazırlıklı olmanız lazım. Görsel sorunlar özellikle soğuk lehime düşen ya da RAM'lerinde sorun olan kartlarda ısınma ile ortaya çıkabiliyor. Muhtemelen bu kartı şimdi söküp fırınlasanız (tavsiye etmediğim bir yöntem) ve çipini bir çakmak ile bir süre ısıtsanız muhtemelen toplayıp taktığınızda bir süre sorunsuz çalışacaktır daha sonra aynı şekilde tekrar görsel sorun yaşamaya başlayacaktır.

Son düzenleme:
Hem 2. el hem Turbox... Kim tavsiye etti bunu?
Kendi tercihimdi ne olabilir diye düşündüm yanlış düşünmüşüm.
Turbox yazısından sonra kalanını okumadım, yani milyon kere birçok yerde yazıldı tartışıldı Turbox gibi markaları almayın diye ancak halen satın alıyorsanız bu tarz sorunlara hazırlıklı olmanız lazım.
Bilmiyordum inanın

Yeni konular

Geri
Yukarı