RX 580 8 GB ile yeni çıkacak Starfield oynanır mı?

Minimum 1070 Ti diyor sendeki RX 580 8 GB 1070 Ti'dan ne kadar iyi ne kadar kötü bakmak lazım ama çok takma kafaya modcular düzeltir.

RX 580 Low to Mid ayarlarda günü kurtarır denilebilir bir kart, fakat yeni çıkan oyunlar gerçekten güçlü sistemler istemeye başladı.

Eğer Steam'deki minimum 1080p Low 60 FPS içinse 45 FPS falan alıyorsun modcular belki kurtarırsa 60'a kitleyip oynarsın. Fakat Steam'deki minimum 1080p Low 30FPS içinse geçmiş olsun.

Arkadaşlar saatlerce oynamış bir no man sky oyuncusu olarak sürekli aynı şeyleri aynı gezegenleri görmekten sıkıldım. Aşırı bir şekilde o filmlerdeki gibi uzay şehirleri arasında gezme isteğim var ama maalesef bu oyun bana bunu vermiyor, Starfield'ı görünce çok heyecanlandım fakat oynayabilecek miyim bilmiyorum bu tarz işlerden anlayan arkadaşlar varsa sormak istedim malum ekonomiden dolayı pek bir upgrade yapma şansım yok. Sistemi aşağıya bırakıyorum, sizce oynama şansım var mı? Ona göre ön sipariş vermeyi düşünüyorum.

Eki Görüntüle 1826867

Eki Görüntüle 1826869

Hocam düşükte belki oynatır gibi düşünüyorum.

Bethesda'nın çok uçtuğunu sanmıyorum. Ama sisteminiz istikrarlı bir FPS'i ancak düşük ayarlarda alır. GeForce Now'a, Microsoft'a ait firmaların oyunları gelecek. GeForce Now üyeliğinde indirim var. Bence 6 aylık alın ve çıkınca oynayın.

2023-06-19_10-07.png

Ama oyunu satın almanız gerekiyor. Gamepass gelmiyor sadece oyunlar geliyor.

Ayrıca oyunun ilk 3-4 ay garip buglardan dolayı oynanamaz olacağını düşünüyorum. Microsoft çatısında da olsa ben Bethesda'nın en sorunsuz oyunun, modcular olaya el atmadan düzeleceğini düşünmüyorum. Bethesda'nın eski oyunlarına hata düzeltmek için yapılan 3-5 GB modları, mod yapımcılarını ekibe katıp oyuna eklemekten bile aciz bir firma olduğunu hatırlatalım. Skyrim'in yeni konsol sürümünde bile eski oyuna göre daha çok sorun çıkaran ve bu sorunların da 1-2 tanesi hariç düzeltmeyen bir firma.

Bethesda oyunlarına çok vakit ayırmayan, özellikle sorunsuz çıkan AAA oyunlara alışmış insanlar bayağı afallayacaktır.

Oyun çıkmadan 5 gün önce erken erişime açılacak. O zaman benchmark videoları görmeye başlarsın YouTube'da. Onları izle ona göre karar ver.

Ama açıklanan sistem özelliklerine bakarsak RX 580 sıkıntı çıkaracak gibi duruyor. Çok beklentinizi yükseltmeyin. Kabaca tahminim 30FPS 800x600 çözünürlük her şey Low'da oynatır.

Diğer arkadaşların dediği gibi gamepas ile kendiniz de deneyimleyebilirsiniz 30₺ ye.

RX 580 günümüz için yüksek grafiklerde iyi performans sunamayacak bir kart olsa da hala daha ölmüş bir kart değil.

En kötü ihtimalle düşük - orta ayarlarda oyunda eğlenebileceğin seviyede performans sunabilecektir diye düşünüyorum.

Hocam bende de 3060 var 6 GB. Laptop versiyonu. İşlemci Ryzen 7 6800H
Oynatır mı benim PC.

Arkadaşlar RX 580 gömün gömünde günümüz muadili yahut yakın benzeri RX 6600 la kıyaslayınca hem de Cyberpunk 2077 de fark Max 22 FPS bu farkı yakalayabilmek için PCI 4.0 yeni jenerasyon bir anakart lazım ki A520 b 450 yahut a 320 anakart RX 6600 le bile minimum 15-20 gibi bir FPS kaybı var RX6600 en ucuz 5600 gibi artı anarkkartta minimum 2000-2500 TL bandinda toplam 9000 TL hazır sistem alınmazsa RX 580 ortalama 3500 TL B450 anakart 1500 TL A320 1100 TL ortalama 5000 TL hazır sistem alınmazsa Cyberpunk 2077 de FPS'ler 43-44 / 62-63 bugün Hogwarts Legacy'nin kullandığı VRAM ne kadar 2 yıla kalmaz tüm oyunlar Hogwarts gibi olacak o zaman RX 580 de RX 6600 de hatta RX 6700 işlevsiz olacak ben enaz 3 sene ekran kartı almayacağım RX, 580 ile idare edeceğim herkese saygılar.

Yeni konular

Geri
Yukarı