RX 580 8 GB vs GTX1650 Super

Ahmet:)

Hectopat
PC topluyorum, hangi kartı önerirsiniz? Bayağı araştırdım ama hala kararsızım biri demiş yazılımı kötü, ısınma yapıyor, TDP değeri yüksek, diğerinin VRAM'i yeterli değil günümüz oyunları için. Hangisini almalıyım? Bir de geleceğe yatırım açısından hangisi mantıklı olur? Bütçem en fazla bu kadar. 1800-1600 TL civarı.

Son düzenleyen: Moderatör:
PC topluyorum, hangi kartı önerirsiniz? Bayağı araştırdım ama hala kararsızım biri demiş yazılımı kötü, ısınma yapıyor, TDP değeri yüksek, diğerinin VRAM'i yeterli değil günümüz oyunları için. Hangisini almalıyım? Bir de geleceğe yatırım açısından hangisi mantıklı olur? Bütçem en fazla bu kadar. 1800-1600 TL civarı.
Bu iki kart arasından şahsen 1650'yi seçerdim net.

Bilgili arkadaşlar sana yardımcı olacaktır ama ben kendi görüşümü yazmak istiyorum. Ben XFX RX 590 ekran kartını kullanıyorum. Kartı aldığım günden beri özellikle yazılım ile alakalı birkaç problem yaşadım. Bunu dile getirince de AMD fanboyları tarafından linç yedim. Hani herkes ekran kartı öneriyor ama çözüm sunan yok. Ben çok şükür yaşamış olduğum sıkıntıları kendimce çözmeyi başardım. Ha bu sıkıntılar illa herkeste olacak diye de bir şey yok. Seçim senin. Şunu söyleyebilirim AMD veya Nvidia hangisini tercih edersen o ekran kartına ait iyi soğutmalı ve kronik bir problemi bulunmayan modelini tercih et derim.

Şahsen CPU’da ekonomi yapıp AMD tercih edebilirim diye düşünüyorum ama GPU’da Nvidia’dan şaşmamak lazım. Katılmayan olabilir, piyasadaki gözlem ve kendi tecrübelerimden öğrendiğim budur.

Yeni konular

Geri
Yukarı