RX 580 80 derecede bile %50 fan çalıştırıyor

gamer23

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar RX 580 ekran kartım var fakat sıcaklık 80 dereceye bile gelse %50 devirde fanları çalıştırıyor, bu da kartın ısınmasına sebep oluyor. Şöyle bir özellik var mı, kart 72 dereceye geldiğinde fan hızı %60 olsun ama ben karışmayayım. Olsa çok güzel olurdu. Yorumlarınızı merakla bekliyorum.

AMD'nin yazılımına gir. Oradan; Performans, ayarlanıyor. GPU kısmında sağ tarafta Manüel ayarlama kısmı var. Oradan özele tıkla, fan ayarını etkinleştir, Gelişmiş kontrolü etkinleştir. Kendi ayarları kalsın ekstra bir şeyi ellemene gerek yok sıcaklıklar düşecektir.

Radeon Software’ı aç. Üstte performans kısmı olacak oraya gel. Daha sonra ayarlanıyor kısmı var oraya gel sağdan manuel seçeneğini aç.

Aşağıya doğru kaydır fan ayarı tikini aç.

Daha sonra istersen oradaki grafikten ayarla. İstersen aşağıda ince ayar kontrolleri var oraya gir. Orda aşağıda dereceyi ve o derecede dönmesini istediğin fan RPM’ini yazacağın kısım var oradan yaparsın.

AMD'nin yazılımına gir. Oradan; performans, ayarlanıyor. GPU kısmında sağ tarafta manüel ayarlama kısmı var. Oradan özele tıkla, fan ayarını etkinleştir, gelişmiş kontrolü etkinleştir. Kendi ayarları kalsın ekstra bir şeyi ellemene gerek yok sıcaklıklar düşecektir.

Kankacım şöyle diyorum ben fan ayarına karışmayayım sadece fanın biraz daha hızlı dönsün onu istiyorum yoksa korkuyorum kart yanacak ben fanı ayarladığım için fan yavaş dönecek.

Kankacım şöyle diyorum ben fan ayarına karışmayayım sadece fanın biraz daha hızlı dönsün onu istiyorum yoksa korkuyorum kart yanacak ben fanı ayarladığım için fan yavaş dönecek.
Tamam yazılım onu halledecek zaten. Yanma vs. gibi durumlar olmaz merak etme; o voltaj ile alakalı bir durum, senin de onunla işin yok zaten.

Buradan kendi kafanıza göre ayarlayabilirsiniz.

1712156572227.png

Yeni konular

Geri
Yukarı