RX 580 87 dereceye çıkıyor

UgurHD

Centipat
DA-V4 PC aldım hava sıcaklığı 38 derece fan hızı %80 ve PC kapak kapalı. Hava sirkülasyonu kötü bir yerde bulunuyor. GPU WWE 2K18'de 2K'da 87 dereceyi gördü. Bu sıcaklık değeri normal midir bu hava sıcaklığına göre?

-Sistem-
  • CPU = Ryzen 5 1600
  • GPU = MSI Armor RX580 8 GB OC
  • RAM =16 GB HyperX 3000MHz
  • SSD=Toshiba 480GB
  • Anakart=MSI B450M
  • Kasa = sharkoon TG4
  • PSU = Thermaltake 500W RGB

Not = PC boşta 45 derece otomatik fan ayarında, şehir İzmir.

Çözüm
Rica etsem kasa kapağını çıkarıp dener misiniz? ek olarak direk olarak güneş almasın ve pc masasının kasa için ayrılmış küçük bölümünde duruyorsa farklı bir yere çıkarın lütfen.
Rx570-580 bu iki kardeş böyleler. Çok ısınıyorlar, çok güç tüketiyorlar buna bağlı olarak ömürleri kısa oluyor. Bunların gücünü ve tükettiği voltajı düşürmek tek akıllıca çözüm. Bunun dısında arıza ve yazılımsal problemleri AMD fanboyları cevaplasın dostum. Ben ezik kartı GTX 1050ti kullanıyorum hava sıcak burada 55 dereceyi görmüyor en ağır oyunlarda bile. Boşta 28 derece. Battlefield V orta-yüksek ayarlarda 60FPS altını görmüyor. Enayiyiz tabi RX570 alıp sürekli yazılımsal problemler ve sıcaklıga bağlı FPS droplarla uğraşmadığımız için ;)

Rx570-580 bu iki kardeş böyleler. Çok ısınıyorlar, çok güç tüketiyorlar buna bağlı olarak ömürleri kısa oluyor. Bunların gücünü ve tükettiği voltajı düşürmek tek akıllıca çözüm. Bunun dısında arıza ve yazılımsal problemleri AMD fanboyları cevaplasın dostum. Ben ezik kartı GTX 1050ti kullanıyorum hava sıcak burada 55 dereceyi görmüyor en ağır oyunlarda bile. Boşta 28 derece. Battlefield V orta-yüksek ayarlarda 60FPS altını görmüyor. Enayiyiz tabi RX570 alıp sürekli yazılımsal problemler ve sıcaklıga bağlı FPS droplarla uğraşmadığımız için ;)

Senden daha az para verip daha çok performans alıyorum ve yükte 58 dereceyi geçmiyorum hangimiz enayi acaba?

Haklısınız bu kartlar ısınıyor ama fabrikanın da hatası var. Bu kartlara uygun soğutucu takmıyorlar. Sadece AMD kart üreten firmalarda bu durum pek yaşanmıyor.

Rica etsem kasa kapağını çıkarıp dener misiniz? ek olarak direk olarak güneş almasın ve pc masasının kasa için ayrılmış küçük bölümünde duruyorsa farklı bir yere çıkarın lütfen.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı