RX 580 87 dereceye çıkıyor

UgurHD

Centipat
DA-V4 PC aldım hava sıcaklığı 38 derece fan hızı %80 ve PC kapak kapalı. Hava sirkülasyonu kötü bir yerde bulunuyor. GPU WWE 2K18'de 2K'da 87 dereceyi gördü. Bu sıcaklık değeri normal midir bu hava sıcaklığına göre?

-Sistem-
  • CPU = Ryzen 5 1600
  • GPU = MSI Armor RX580 8 GB OC
  • RAM =16 GB HyperX 3000MHz
  • SSD=Toshiba 480GB
  • Anakart=MSI B450M
  • Kasa = sharkoon TG4
  • PSU = Thermaltake 500W RGB

Not = PC boşta 45 derece otomatik fan ayarında, şehir İzmir.

Çözüm
Rica etsem kasa kapağını çıkarıp dener misiniz? ek olarak direk olarak güneş almasın ve pc masasının kasa için ayrılmış küçük bölümünde duruyorsa farklı bir yere çıkarın lütfen.
Peki o zaman Sapphire RX570 ITX niye bu kadar ısınmıyor? Testlerde genellikle 70 derecenin altında.
Testlerde 1 saat kadar oyun mu oynanıyor? Şuan bu devirde testlere gerçekçi olmuyor. Özellikle de kişinin toplayıp sattığı sistemlerde. Adam komisyon kazanmak için sistemin sadece iyi yönlerini gösteriyor.

Senden daha az para verip daha çok performans alıyorum ve yükte 58 dereceyi geçmiyorum hangimiz enayi acaba?
Bu arada o kartla yükte 58 derece ne yaptın kış ayazına mı çıkardın kasayı? Burada o kadar RX570 kullanıcısı var 68'e kadar düşürebilmiş adam tüm bilişim kabiliyetlerini kullanıp. Sen ne yaptın sert bakış mı attın karta :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı