RX 580 8G NITRO+ Default Ayarları

bermando

Hectopat
Merhabalar. Bundan 3 hafta önce 2.el RX 580 8G NITRO+ aldım. Aldığım kişi bana 1 ay mining yapıldığını söyledi. Şu an kullanıyorum fakat gereksiz bir şekilde ısınma sorunu olmadığı halde fanlar bazen normal bazen de rahatsız edecek biçimce hızlı dönüyor. Bir anakartçı ile konuştum ve bana ayarların değiştirilmiş olabileceğini, mining işlerinde bu ayarlamaların normal olduğunu söyledi.
Bu kartın default ayarlarını yani fabrika çıkış ayarlarını tekrar nasıl entegre edebilirim ?
Resim ektedir.

Dosya Ekleri

• Desktop 17-02-2020 02-36-55-639.jpg
    Desktop 17-02-2020 02-36-55-639.jpg
    92,9 KB · Görüntüleme: 155
Ayarlardan 60 hz ye alıp dener misin? Sadece masaüstü için geçerli,oyunlarda yine 75 hz yenileme oranında çalışmaya devam eder.
Sorununuz çözüldüyse konuyu çözüldü olarak işaretleyebilir misiniz? Aynı problemi yaşayacak arkadaşlar konudan destek alabilsinler.

Son düzenleme:
@mehmetdu 60 Hz çektiğimde 2000 olan değer 300 e düştü.
Fakat ara sıra ekran kartı tam yükte çalışmaya devam etmekte. Az önce oyundayken ekran kartının sesine kulaklığı çıkardım. Afterburnet'de yük değeri 99 olarak gözüküyordu. Bu ara sıra coşma nedenini anlamış değilim.

@mehmetdu 60 Hz çektiğimde 2000 olan değer 300 e düştü.
Fakat ara sıra ekran kartı tam yükte çalışmaya devam etmekte. Az önce oyundayken ekran kartının sesine kulaklığı çıkardım. Afterburnet'de yük değeri 99 olarak gözüküyordu. Bu ara sıra coşma nedenini anlamış değilim.

Hocam ya kartta sorun var sizin yada sürücü kaynaklı bir sorun var ikisinden biri mutlaka. Eski sürücüler ile deneme yaparmısınız? Her sürücüyü güvenli mod'da DDU programı ile silip sistemi normal modda geri açıp öyle yükleyin.

Ara sıra olan olay donanımsal değil yazılımsal bir olay. Adrenalin 2020 sürücüsü ile gelen bi durum. İçiniz rahat olsun kartınız problemsiz. 5700xt nitro+ kartımda aynı bu şekilde çalışıyor.144hz de 1750 mhz vram frekansı ike boşta çalışıyor mecburi 120 hz olarak kullanıyorum.

Ara sıra olan olay donanımsal değil yazılımsal bir olay. Adrenalin 2020 sürücüsü ile gelen bi durum. İçiniz rahat olsun kartınız problemsiz. 5700xt nitro+ kartımda aynı bu şekilde çalışıyor.144hz de 1750 mhz vram frekansı ike boşta çalışıyor mecburi 120 hz olarak kullanıyorum.

Hocam FX-8300 işlemcim var RX 570 yada 580 alsam darboğaz yapar mı acaba? Soğutucum var gerekirse O.C yaparım problem değil. Bu arada 8 GB modellerinden düşünüyorum sizce iyi mi yaparım?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı