RX 580 alınır mı?

Ben RX 580 alacakkan bir adamda fiyatı fazla uygundu ve FurMark istedim. FPS değerleri 71 olması gerekirken 49 FPS'di. Direkt adamı engelledim. Bir de mining yapılmamıştır yazıp kartta sorun yoktur yazmıştı.

Ben RX 580 alacakkan bir adamda fiyatı fazla uygundu ve FurMark istedim. FPS değerleri 71 olması gerekirken 49 FPS'di. Direkt adamı engelledim. Bir de mining yapılmamıştır yazıp kartta sorun yoktur yazmıştı.
FPS Ram ve işlemcide etkiliyor biliyorsunuzdur zaten kartın etrafında yanık lekeleri varmı bunu incelemek lazim ve furmark 5-10 dakika test'e tabi tutuldugunda ısı durumları ne alemde. FPS test ettirmek için oyun içi video attırman gerek. furmark bazen dengesiz fpsler gösterebiliyor stabil degil sanırsam.

4 GB RX 580 RX 570 gücünde zaten ikisi de güzel kartlar 8 GB RX 570 öneririm fiyat olarak aynılar zaten ama testlerine bakarak alın mining çıkabilir.

4 GB RX 580 RX 570 gücünde zaten ikisi de güzel kartlar 8 GB RX 570 öneririm fiyat olarak aynılar zaten ama testlerine bakarak alın mining çıkabilir.
Hop sarsılmaz reis h.g forumumuza evet 2. el alıcakmış ark. zaten rx 570 8 gb ile rx580 8 gb 2. el oldugu için cok fark yaratmaz diye düşünüyorum fiyat olarak.

Yük altında 400 - 500W PSU kaliteli 1 marka değil ise sorun cıkarıyor ben kendim o kartı kullanıyorum şu an bilgin olsun 2. el alacaksan kartı incele yanık lekeleri var mı test yap miningde kullanıp kartı 7 / 24 zopalıolar :D

Hocam biraz fazla abartmışsınız 400W'lık PSU da da çalışıyor sorunsuz o kart ben 3 sene 500'lük PSU da kullandım şu an 6700 var sistemde 500'lük PSU ile.

Hocam biraz fazla abartmışsınız 400W'lık PSU da da çalışıyor sorunsuz o kart ben 3 sene 500'lük PSU da kullandım şu an 6700 var sistemde 500'lük PSU ile.
Kullanım biçimine baglı bu yük altında 400-500 w kalitesiz psu sorunlar çıkarıyor daha 1 ay önce pc kapanıyor diye psu degiştim yıgınla konu mevcut arkadaşı bilinçlendirelim bunu bilerek alsın sonra amd kötülemeye başlıyorlar her performansın bi acısı vardır bunu unutmamak gerek :)

Kullanım biçimine baglı bu yük altında 400-500W kalitesiz PSU sorunlar çıkarıyor daha 1 ay önce PC kapanıyor diye PSU degiştim yıgınla konu mevcut arkadaşı bilinçlendirelim bunu bilerek alsın sonra AMD kötülemeye başlıyorlar her performansın bir acısı vardır bunu unutmamak gerek :)

Hocam benim kullandığım PSU da Rampage yani çok ahım şahım bir şey değil. :D

Hocam benim kullandığım PSU da Rampage yani çok ahım şahım bir şey değil. :D
Markaya takılmayın bakın size anlayacagını sekilde anlatayım ürünlerin tdp degerleri vardır bir ürün alırsın 500 w der 480 e kadar verir baska bir ürün alırsınız 500 w der 420 zor alırsınız ki rx 580 minimum v. degerini karsılayamazsınız orta halli kullanımda belki o gün için sorun yaşatmaz ama ultra ayarlarda yük altında sorun yaşatır adam psu sorunu oldugunu anlayamaz ki çogu anlamıyor direk amd oyun oynarken pc kapanıyor diye konu açmaya başlıyorlar bilinçlendirmek lazim o yüzden.

Markaya takılmayın bakın size anlayacagını sekilde anlatayım ürünlerin TDP degerleri vardır bir ürün alırsın 500W der 480'e kadar verir baska bir ürün alırsınız 500W der 420 zor alırsınız ki RX 580 minimum v. Degerini karsılayamazsınız orta halli kullanımda belki o gün için sorun yaşatmaz ama Ultra ayarlarda yük altında sorun yaşatır adam PSU sorunu oldugunu anlayamaz ki çogu anlamıyor direk AMD oyun oynarken PC kapanıyor diye konu açmaya başlıyorlar bilinçlendirmek lazim o yüzden.

Kapanma olayı watman hatasından kaynaklı hocam AMD kartlarda kronik bir problem bunun çözümü de undervolt yaparak OC ayarlarını kısarak çözülüyor. Ama senin dediğin gibi PSU danda değişebiliyor bu durum.

Yeni konular

Geri
Yukarı