RX 580 Assetto Corsa oynarken çok ısınıyor

ANLKCDMR

Decapat
Selamlar Assetto Corsa oynarken bilgisayarımın ekran kartı sıcaklığı bir anda 78 dereceleri görüyor ve sanırım ısınmadan dolayı ekran 3-4 saniyeliğine gidip geliyor.
Ekran kartım: Radeon RX 580

Son düzenleyen: Moderatör:
RX ekran kartlarının ucuzluğuna kanıp almayın çünkü böyle sorunlu ve kısa ömürlüdürler yani sana iyi bir soğutma sistemi ve termal macun lazım.

78 derece normal fakat yine de soğutma vb. şeyleri yap çünkü pek uzun ömürlü bir GPU olduğu söylenemez.
Bilgisayarı yeni topladım daha 1 ay geçmedi.
Merhabalar,

Ac de optimizasyon sorunları bulunmakta. Normal görmek lazım bu sıçramaları. Eğer olmasını istemiyorsanız. Arkaplanda uygulama kullanmayın. Çünkü ac güzel işlem tüketimi yapıyor.

Eğer bize ulaşmak istersen sunucu odalarındayken actr araması yapabilirsin. Daha ayrıntılı bilgi veren çıkacaktır mutlaka.
Benim bir tanıdığım sizin grubunuzda sorunu çözdükten sonra ekibinize katılmayı düşünüyorum sağolun. :)
Genel anlamda aklima gelen guc tuketimi buna bagli PSU nun yetersiz kalmasi, ara donusturucu kullanimina bagli donusturucuden kaynaklanan problem yahut yazilimsal olabilme ihtimalleri var. Bu baglamda oncelikle driverlari temizleyip tekrar en guncel driveri yuklemenizi oneririm. Sorununuz duzelmezse ara donusturucuyu kontrol edin. Bunun yani sira ekran kartininda slota duzgun oturdugundan emin olun. Sarkma yapiyorsa arada temasi kopup geri gelebilir. Bunlar da olmazsa cevrenizde daha iyi PSU su olan birinden rica edip deneyin. Aklima gelenler bunlar umarim yardimci olur.
Deneyeceğim,teşekkürler.
Ekran kartının tam modeli nedir?
Asus ROG Strix Amd Radeon RX580 8GB OC 256 Bit

Dostum bu oyunda menü geçişleri arasında görüntünün gidip gelmesi normal çünkü oyun ve launcher ayrı ayrı çalışıyor.
Normal fakat dediğim gibi 78 dereceye ulaştığı zamandan sonra yapıyor.

Bir yerde okumuştum sonra bulamadım. Bazı RX serisinde kullanılan belleklerle ilgili olduğu yazıyordu. Bellek frekansına underclock deneyebilirsiniz. Bellek sebebiyle belirli bir seviye üstüne çıkınca ekran kararması oluyor falan filan. Yazıyı bulabilirsem buraya atarım.

Bende de rx580 8gb nin msi armor oc modeli var ama pubg vs gibi ağır oyunlarda 88,89 ları görüyor maksimum normal oyun oynarken genelde 80,85 fln ama anlık bile 88,89 görmesi çok gibi geliyor bana daha 3,5 aydır kullanıyorum ve sıfır aldım sizce sorun nedir ne yapabilirim

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı