RX 580 boşta 48-50 derece

Kardeşım o LoL oyunundaki GPU clock ne öyle?
Benım R5 M420 bile LoL'de 850 MHz?
Sorun var gibi.
Şunu da eklemek isterim. Surfing yaparken;
300;
300.
Olması gerekirken sende;
300;
2000 MHz.

Ya vallahi anlayamadım reis neden böyle oldu. Bir çözüm de bulamıyorum. Bilen anlayan birisi varsa 1'e 1 anlatabilirse çok memnun kalacağım aksi halde çok kafama takıldı bu olay.

Sorun ayalarda bir yerlerde ama çözemedim henüz. Yapabileceğinizi söyleyeyim siz deneyin.
1) DDU programını indirin güvenli modu açarak programı açın ve ekran kartı driverını silin. Ardından indirdiğiniz yeni güncel driverı kurun.
MSI Afterburner ayarları sıfırlayın.
Ayrıca ekstra olarak BIOS sıfırlayın, çıkarken RAM MHZ değerlerini eskisi gibi yükseltin yani XMP açın. Bilgisayarda değilim üzgünüm imkanım kısıtlı.

Hocam monitörünüz 144Hz mi? Eğer 144 ise VRAM saat hızı sonda çalışıyor. Bu da ekran kartı sıcaklıklarının boşta bile 50 üstü olmasına sebep veriyor.

Evet 144Hz. Yani doğal bir durum mu?

Aslında doğal değil ama birçok kişide var bu sorun. 144Hz de 58, 60Hz de 38 derece oluyor benim kart :D Herkeste işe yaramayan bir çözümü var. (CVT azaltılmış tıklama ile çözen var bu sorunu) İsterseniz bir deneyin. Olmazsa benim gibi her seferinde oyuna girerken falan 60 - 144 sürekli değiştirirsiniz.

Geri
Yukarı