RX 580 boşta 49-50 derece oluyor

Bu konu yardımcı olabilir hocam, aynı durum sanırsam.

Bu işin kasayla, kartın modeliyle, fan ayarıyla alakası yok. Sorun 144Hz'deyken VRAM'in son hızda çalışması. Ben de AMD -5600xt- kartı kullanıyorum. Monitörü 60 Hz'ye aldığımda sıcaklık boşta 38 dereceyken 144Hz yaptığımda 58'e kadar çıkıyor çünkü VRAM saat hızı son hızda çalışıyor. 60 Hz'ye alarak deneyin. VRAM saat hızı ve güç tüketimi düşecek buna bağlı olarak sıcaklıklar da düşecektir.
Adsız.png

60 Hz'e düşürdüm değerler böyle oldu fakat oyun oynadığım için 144 Hz'den düşürmek istemiyorum nasıl bir çözüm gerçekleştirmeliyim.

Üstteki arkadaşın attığı konuya bakabilirsin. Bazıları CVT Azaltılmış Tıklama ile çözebiliyor. Ben denediğimde ekran gitti. İşe yaramadı. Ben de artık oyuna başlarken 144 Hz'e masaüstüne dönünce 60 Hz'ye alıp duruyorum. Başka çözüm bulursanız bana da haber edin :)

Üstteki arkadaşın attığı konuya bakabilirsin. Bazıları cvt azaltılmış tıklama ile çözebiliyor. Ben denediğimde ekran gitti. İşe yaramadı. Ben de artık oyuna başlarken 144 Hz'e masaüstüne dönünce 60 Hz'ye alıp duruyorum. Başka çözüm bulursanız bana da haber edin :)
Adsız.png

60 Hz'e çektiğimde son durum bu şekilde dediğiniz gibi kullanacağım teşekkürler.

Geri
Yukarı