RX 580 boşta 53 derece

fezco

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ekran kartım Sapphire RX 580 8 GB, bu sabah fark ettim boştayken %50-55 arası kullanılıyor ve sıcaklığı 51-53 derecede geziyor. Önceden boştayken en fazla 40 derece olurdu. Malwarebytes ve Kaspersky ile tam tarama yaptım hiçbir virüs bulunmadı. Bu durumu yaşamış varsa yardımcı olursa sevinirim.

1675705446483.png

Aynı sorunu yaşıyordum. Format attım ve sorun çözüldü. Eskiden boştayken 5 GB RAM %30 islemci kullaniyordu ve neyin kullandığı da gözükmüyordu. Formattan sonra çözüldü.

Termal macunun kurumuş olabilir ya da pedlerin işlevini yitirmişte olabilir. Eğer 2. el aldıysan genelde mining yapılan bir karttır o büyük ihtimalle tam yükte sürekli çalıştığından daha hızlı bir şekilde soğutması ömrünü tamamlamıştır.

0 almıştım ve çok yorucu oyunlar oynanmadı bu zamana kadar. Termal macun kurumuş olabilir dediğiniz gibi.

Cihaz boştayken fanlar yüzde kaç?

0 ama olay şu önceden boşta 35-40 derece olurken hiç bakmamıştım fanlar çalışıyor mu diye ama kasadan ses gelmiyordu o zaman da fanların çalışmadığını düşünüyorum ama fark şu, şu anda fan çalışmıyor ama 53 derece o zaman da çalışmıyordu ama 35-40 dereceydi sıcaklık.

Son düzenleme:
0 almıştım ve çok yorucu oyunlar oynanmadı bu zamana kadar. Termal macun kurumuş olabilir dediğiniz gibi.

0 ama olay şu önceden boşta 35-40 derece olurken hiç bakmamıştım fanlar çalışıyor mu diye ama kasadan ses gelmiyordu o zaman da fanların çalışmadığını düşünüyorum ama fark şu, şu anda fan çalışmıyor ama 53 derece o zaman da çalışmıyordu ama 35-40 dereceydi sıcaklık.
Wattman almıyorsanız ve ekran kartınızı uzunca bir süre yükseltme düşünceniz yoksa internet üzerinden termal ped ve macun sipariş edin sorununuz çözülür.

Yeni konular

Geri
Yukarı