RX 580 Boşta Yüksek MHz'de Çalışma Sorunu

dontcrykid

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Başlıkta belirttiğim gibi ekran kartı boşta Memory Clock değerinin tamamını kullanıyor. GPU Clock değerinden bahsetmiyorum o boşta yine olması gereken değerde seyrediyor yani 300'de. Fakat Memory Clock ne alaka ise sürekli 2000MHz ve hep sabit kalıyor boşta veya oyunda olsun fark etmiyor. Format attım ve sorunun çözülmesini bekledim fakat düzelmedi. Ekran kartı sürücünü temiz kaldırıp tekrar birkaç kez yükledim fakat sonuç aynı. Virüs programları ile tarattım sorun devam ediyor. Ne ile alakalı olabilir?

Aşağıdaki ekran kartının boştayken kullandığı değerleri göstermektedir.

{ED855AEA-78C2-4FDE-B5B3-F16E2A7EF5DF}.png.jpg

Başlıkta belirttiğim gibi ekran kartı boşta Memory Clock değerinin tamamını kullanıyor. GPU Clock değerinden bahsetmiyorum o boşta yine olması gereken değerde seyrediyor yani 300'de. Fakat Memory Clock ne alaka ise sürekli 2000MHz ve hep sabit kalıyor boşta veya oyunda olsun fark etmiyor. Format attım ve sorunun çözülmesini bekledim fakat düzelmedi. Ekran kartı sürücünü temiz kaldırıp tekrar birkaç kez yükledim fakat sonuç aynı. Virüs programları ile tarattım sorun devam ediyor. Ne ile alakalı olabilir?

Aşağıdaki ekran kartının boştayken kullandığı değerleri göstermektedir.

Eki Görüntüle 405885
Afterburner üzerinden ortadaki geri döndür butonuna basmayı denediniz mi? Daha doğrusu overclock yaptınız mı ekran kartına?

Arkadaşlar sorunun çözümünü yabancı sitelerde buldum, AMD sitesinde :) Linkini tam olarak hatırlamıyorum fakat sebebi 2. ekran ile çakışması AMD üzerinde RX 580 serisinde kronik bir sorunmuş. Ayrıca sırf bir iki harfi yanlış yazdım diye de yazdıklarını cevaplayamadım cezalı olduğum için. Kaç yıldır üyeyim bazen gözden kaçırabilirim. Bunun için ceza vermeniz hiç doğru değil! Sorunun çözümü için 2. ekranı şimdilik iptal ettim. Aynı sorunu yaşayanlar için geçici bir çözüm.

EVET DOSTUM BÜYÜK HARFLE YAZICAM GÖREV YÖNETİCİSİNDEN
(Command Line Precompressor) (BUL
VE GÖREVİ SONLANDIR SONRA WİNRAR A TERSTIKLA DOSYA KONUMUNU AÇ ROAMİNGE GİR WİNRAR DOSYASINA TIKLA PRECOMP A GİR ALTTA CIKAN DOSYAYI SİL RİCAEDERİM

EVET DOSTUM BÜYÜK HARFLE YAZICAM GÖREV YÖNETİCİSİNDEN
(Command Line Precompressor) (BUL
VE GÖREVİ SONLANDIR SONRA WİNRAR A TERSTIKLA DOSYA KONUMUNU AÇ ROAMİNGE GİR WİNRAR DOSYASINA TIKLA PRECOMP A GİR ALTTA CIKAN DOSYAYI SİL RİCAEDERİM

Büyük harfle yazmanı anlamadım da Command line precompressor diye bir işlem gözükmüyordu görev yöneticisinde. Ayrıca hangi winrar'a sağ tıklayayım belli değil? böyle yorum atacaksan cevap vermene gerek yok.Yanlış yere cevap atmış olabilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı