RX 580 çok ısınıyor

Wassyt

Femtopat
Arkadaşlar ekran kartım çok ısınıyor. Diğer testlerde gördüğüme göre çoğu oyunu Low'da oynamak zorunda kalıyorum, medium falan alınca kart 70-75 derece oluyor.
Sistemim şu:
Ekran kartı: Sapphire Pulse RX 580 4 GB.
İşlemci: Intel i5 9400F.
RAM: 16 GB.

Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Çoğu oyunu 60 FPS oynamama rağmen böyle.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende bir hata yapıp GTX 980 den ASUS Dual Rx 580 8G modeline geçtim. Ama sadece Dead Stranding, Rdr2, Pugb ve Nba 2K20 oynarken 75'lere çıktığını gördüm bence 580 GPU'ya sahip bütün modellerde var bu ısınma olayı. Ve okadar abartılacak bir değer değil diye düşünüyorum.

Arkadaşlar 60FPS'de oynuyorum diyor. Demek ki FPS limit kullanıyor. FPS limitlendiği zaman kart tüm oyun süresi boyunca %100 yükte çalışmaz. Tam yüke girmeyen kart 75 derece görüyorsa bir sıkıntı var demektir.

Ekran kartını temizle, saç kurutma makinasıyla vs...
İyice kirini, tozunu temizle.
Radeon ayarlarında Radeon Chill özelliği aç.
Sıcaklık azalacaktır.

Sapphire Pulse RX 580 8 GB kullanıyorum state of Decay 2 Ultra ayarlarda 76 derece Max görüyorum ben benimki ısınıyor diyordum daha kötüleri varmış sistemim uzay montaj bu arada ekstra hiçbir fan yok tek sorun Low'da neden bu kadar ısınıyor bir de yükseğe al bakalım ne kadar ısınacak. League of Legends'de fan bile açmıyor kart 2.5 yıllık hiç açılmadı sadece dışardan tozunu aldım.

Geri
Yukarı