RX 580 çok ses çıkarıyor

cancan344

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba ekran kartını 2.el aldım ilk taktığımdan beri ne zaman oyun oynasam aşırı hızlı dönmeye başlıyor ve kasadan çok ses geliyor ne yapabilirim?

Oyuna girince kart ısınır ve fan devri yükselir. Oyunda ses gelmesi gayet doğal. Ben de Strix modelini kullanıştım oyunlarda çok gürültü yapıyordu. Rakibi yine Strix Nvidia kart daha serin çalıştığı için onda ses daha azdı.

Merhaba ekran kartını 2.el aldım ilk taktığımdan beri ne zaman oyun oynasam aşırı hızlı dönmeye başlıyor ve kasadan çok ses geliyor ne yapabilirim?

Oyuna girdiğinde fan hızı arttığı için ses çıkartıyor dostum. Karta bakım yapabilirsin.

Eğer kendin yapabiliyorsan vidaları dikkatlice söküp termal macununu ve termal pedlerini yenile. Eğer yapamaz isen bilgisayarcıdan yardım al. Fanlarından ses çıkıyorsa çıkartıp orta göbek kısma çok az bir yağ damlatmak yeterli olucaktır (motor yağı olur ince bir yap olur zeytin yağ falan sıkma)

Eğer kendin yapabiliyorsan vidaları dikkatlice söküp termal macununu ve termal pedlerini yenile. Eğer yapamaz isen bilgisayarcıdan yardım al. Fanlarından ses çıkıyorsa çıkartıp orta göbek kısma çok az bir yağ damlatmak yeterli olacaktır (motor yağı olur ince bir yap olur zeytin yağ falan sıkma)

Ben beceremem de bir bilgisayarcıya götüreyim o zaman teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı