RX 580 Crossfire vs GTX 1070

Kasayı topladıktan sonra içine bakmak bir süre sonra çekici gelmiyor ancak crossfire yaparsanız yetersiz performansın yanında elinizdeki elektrik faturasına bol bol bakarsınız. Ayrıca BIOS değiştirilmişse garanti dışı.

Mining yapılmışsa aşırı yorulduğu anlamına gelmez bu kanı yanlıştır. Mining yapılmış ve hiç mining yapılmamış kart karşılaştırmaları YouTube da mevcut bakabilirsiniz. Aralarında pek fark yok.
Mining'te madenciler daha iyi performans ve daha az masraf için kartın voltajını bile düşürür. Bu da kartı sabit bios ile aşırı oyun oynayan bir oyuncu ile arasında pek fark olmaz.
Mining yapmış biri olarak söylüyorum 1070 ve 580 i karşılaştırıyorum.

Mining yapılmışsa aşırı yorulduğu anlamına gelmez bu kanı yanlıştır. Mining yapılmış ve hiç mining yapılmamış kart karşılaştırmaları YouTube'da mevcut bakabilirsiniz. Aralarında pek fark yok.
Mining'te madenciler daha iyi performans ve daha az masraf için kartın voltajını bile düşürür. Bu da kartı sabit BIOS ile aşırı oyun oynayan bir oyuncu ile arasında pek fark olmaz.
Yapmayın lütfen, daha dün forumda madencilikte kullanılan kartı almış birinin kartı son nefesini verdi. :) Hiç oyunda kullanılan kart ile madencilikte kullanılan kart bir olur mu.

Yapmayın lütfen, daha dün forumda madencilikte kullanılan kartı almış birinin kartı son nefesini verdi. :) Hiç oyunda kullanılan kart ile madencilikte kullanılan kart bir olur mu.
O kartın nasıl kullanıldığ, nasıl üretildiği, nasıl bir ortamda bulunduğu çok önemli, o kart problemli ise oyun da oynansa aynı şeyi yapacakmış zaten.
Ki zaten sıfır gelen kartlar bile bazen sorunlu çıkabiliyor.

İş yine dönüp dolaşıp mining in ekran kartı üzerindeki zararlarına mining yapılmayan kartlarla farkına gelip duruyor. Her zaman aynı 😊. Bence mining içeren konular ayrı bir başlık altında toplansın bu ne böyle.

Tamam o zaman rx 580ni almaktan vazgeçtim ama 2.el kartlara bakarken 1070ti'yi 2400e 1070'i ise 1700 tlye buldum aralarında da youtubeden baktığım kadarıyla 5 10 fps fark var aradaki 5 10 fps icin 700tl vermeye deger mi yoksa oyun dışında diğer yerlerde farkini gorur muyum?

Tamam o zaman rx 580ni almaktan vazgeçtim ama 2.el kartlara bakarken 1070ti'yi 2400e 1070'i ise 1700 tlye buldum aralarında da youtubeden baktığım kadarıyla 5 10 fps fark var aradaki 5 10 fps icin 700tl vermeye deger mi yoksa oyun dışında diğer yerlerde farkini gorur muyum?
Madenci kartları piyasada kalmadı maalesef ama 700 tl farka değmez. Bu arada madencilik yapıldıysa marka/model de çok önemli. Ben MSI Gaming X serisi kullanmıştım kartlarımın %90'ında hiçbir performans düşüklüğü yaşamadık ama başka serilerde fan kalitesinden bile farklar yaşanıyor

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı