RX 580 Crossfire vs GTX 1070

Merhaba arkadaşlar, ben sistem toplamayi dusunuyorum ve elimde R7 1700X var. Ekran karti olarak da 6 ay kadar mining yapilmis 2 tane RX 580 ve 1 tane GTX 1070 var. RX 580'ler daha ucuza geliyor. Hangisi daha mantikli? RX 580'den crossfire yapmak mi yoksa sadece 1070 mi almak?

Sadece GTX 1070 almak daha mantıklı.(RX 480 Crossfire kullanıcısıyım) RX 580'ler elektrik faturanı ciddi anlamda kabartacaktır, Crossfire desteği olmayan oyunlarda tek kart kullanacaktır ve RX 580'ler madencilikte çok yorulmuştur uzun ömürlü olmayacaktırlar.

1070 de mining kartı mı? Kesin olarak anlayamadım. ben olsam 1070 tercih ederdim. Neticede 2 X rx 580 iki kat güç tüketimi ama iki katın daha da altında performans demek.

Ceza yüzünden cevap yazamadim :) şöyleki amd olan kartların garantisi var eğer bozulma gibi bi durum olursa garantiye veririm diye düşünüyorum hem performans testlerinde 580 crossfire 1080le yarışıyor

Şöyleki zaten ben 1080p 144hz monitör kullanacağım tekini kullansa bile 1080p'de
oynatır diye düşünüyorum :)
Çift ekran karti olunca ben daha bi ısındım :) cift ekran karti küçüklüğümden beri hayalimdi

RX 580 bios mod yapılıp madencilik yapılmıştır ve aşırı yorulmuştur 1070 e göre. Az bir farkla 1070ti da bulabilirsin bence olmadı 1070 tercih et.

Mining yapılmışsa aşırı yorulduğu anlamına gelmez bu kanı yanlıştır. Mining yapılmış ve hiç mining yapılmamış kart karşılaştırmaları YouTube da mevcut bakabilirsiniz. Aralarında pek fark yok.
Mining'te madenciler daha iyi performans ve daha az masraf için kartın voltajını bile düşürür. Bu da kartı sabit bios ile aşırı oyun oynayan bir oyuncu ile arasında pek fark olmaz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı