RX 580 CS:GO Ani FPS Düşüşleri

İşletim sistemi
Windows 10

kaayayusuf

Hectopat
CS:GO'da 200 FPS alıyorken birden 15 FPS'e düşüyor, 40 sn kasıyor. Sonra 80-100 FPS dolanıp 10 sn sonra aynı kasma tekrardan geliyor. Nedeni nedir acaba?

System: R5 2600
Sapphire Pulse RX 580 8 GB
1x8GB 3000MHz RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunda FPS yüksek ama kasma hissi mi var?
NET_GRAPH 1, FPS 60 sabitmi bak. AMD kartlarda şu an tam ekranda 60 FPS kitlenmesi var. Pencereli tam ekrana alınca düzeliyor. (60 FPS'te kasıyormuş hissi veriyor. )
Ayrıca arkadaşın dediği monitörden bile kaynaklanıyor olabilir.

Neyden bahsediyorsunuz hocam? Radeon 2020 ile geçmiş sürücüler arasında FireStrike farkı bile var. Öneri yaptığınızı sanıyorsunuz ama attan inip eşeğe binmişsiniz haberiniz yok.
Alâkası yok arkadaşın yaptığı şey bana göre doğru. AMD'nin yeni çıkan driverleri sıkıntılı olabiliyor. Zaten hiç güncellememezlik yapmamış yeni driverin performanaını beğenmeyip eski drivere geçmiş. Kart AMD olduğu için sıkıntısız driveri bulmak en iyisi.

Alâkası yok arkadaşın yaptığı şey bana göre doğru. Amd nin yeni çıkan driverleri sıkıntılı olabiliyor. Zaten hiç güncellememezlik yapmamış yeni driverin performanaını beğenmeyip eski drivere geçmiş. Kart AMD olduğu için sıkıntısız driveri bulmak en iyisi
Şuan bulunan hatalar;
  • Some Radeon R9 200, Radeon R9 300 and Radeon R9 Fury series graphics products may experience instability with a limited number of DirectX®9 or DirectX®11 games when using a high refresh rate 120hz+ display. A workaround if you are experiencing this issue is to lower your displays refresh rate.
  • Trials Rising™ may experience excessive fog/smoke in some areas of the game.
  • CPU usage may remain sometimes remain high once Radeon Game Advisor has been invoked during a game.
  • Factory Reset install may keep previously configured Radeon Software game profiles. This can cause mismatch between global graphics settings and per profile settings.
  • Text overflow in some UI boxes or toast messages may be experienced in some language localizations.
  • Controls for vertical sync may be hidden or disappear when Radeon Enhanced Sync is enabled.
  • Radeon Software may open with an inconsistent size or may not keep it’s previously set size when opened.
  • Some Vulkan® gaming applications may crash when performing a task switch with Radeon Image Sharpening enabled.
  • Integer Scaling may cause some video content to show flicker when the display resolution is set to less than native resolution.
  • Performance Metrics Overlay may appear to lock frame rate at 60 fps when performing a task switch in or out of a game.
  • Battlefield™ V may experience an application hang when changing settings in game with Radeon Boost enabled on Radeon RX 5700 series graphics products.
  • Performing a resolution change while Radeon Software overlay is open may cause an application hang or TDR.
  • Enabling Radeon Image Sharpening on HDR enabled displays may cause colors to become washed out.
  • Mortal Kombat 11™ may experience an application crash after the splash screen on Radeon RX 5700 series graphics products.
  • SETI@Home may be provided incorrect results from Radeon RX 5700 series graphics products.
19.12.3 güncellemesini yapmıyorum mesela. 19.12.1 veya 19.12.2 kullanın şuan bence. 17.1.1' de iyi sürüm.

Güncellemeler hikaye.
Windows 10 sürümüm 1603. İlk çıktıktan 1 2 güncelleme sonrasıydı sanırım 2017NIN. Ve en sağlıklı performansı hala bunda alıyorum. Gözüm gibi saklıyorum USB'yi :)
Ekran kartı driverim 8 9 ay önceki sürümde. En iyi performansı yine bunda buldum ve yine gözüm gibi saklıyorum. Her gelen yeni güncellemeleri deniyorum ama geri çeviriyorum nedense.
Her zaman sorun yaşamadığınız sürümleri saklayın.
Sorun yaşadığınızda geçiş yapın bu kadar basit aslında.
Şu sıralar CS:GO herkeste sorun olmaya başladı garip bir konu.
2060 ekran kartı var adamın işlemcisi de orta seviye 300FPS alıyordu 1 haftadır 50 FPS alıyor :D.
Galiba dediğiniz gibi CS:GO'da sıkıntı var ayrıca sorun şundan olabilir mi Ekim ayından beri 1440 900 60 HZ monitör ile oynuyordum. Benim için gram sıkıntı çıkarmıyordu. Ne olduysa RX 580IN son driverini kurduktan sonra oldu geriye dönüş nasıl yaparım?
Oyunda FPS yüksek ama kasma hissi mi var?
Evet tam olarak budur. Sanki 20 FPS alıyorum ama 200lerde normal de.
NET_GRAPH 1, FPS 60 sabitmi bak. AMD kartlarda şu an tam ekranda 60 FPS kitlenmesi var. Pencereli tam ekrana alınca düzeliyor. (60 FPS'te kasıyormuş hissi veriyor. )
Ayrıca arkadaşın dediği monitörden bile kaynaklanıyor olabilir.
Monitör 3 ay öncesine kadar hiçbir sorun teşkil etmiyordu.
1440x900 60Hz Casper monitöe eskilerden.
19.12.3 driverı kullanıyorum. Önceki sürüme geri nasıl dönerim?
Dostum bence iki sebebi var. Ilki Ryzen sisteme tek kanal RAM kullanmak droplara sebeb verebiliyor. Ikıncı kullandığın SSD sıkıntılı, SSD'yi bir test et ve sağlık durumuna bak.
Çoğu kişide 1X 8 GB RAM var ama bendeki sorun yok. SSD'de olabilir ona bir bakayım.
herkese yardımlarından ötürü teşekkür ediyorum. Anlamadığım bir şekilde az önce oyuna girdim kasma hissi falan olmuyor. Dün baya yük altındaydı pc galiba ondan böyle olaylar oluştu. Umarım birdaha da olmaz.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı