RX 580 sistemde FPS düşüşleri

Arda311

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle bilgisayarı 2019'da aldım ve mining vs yapmadım. Radeon driverlerini vs sürekli güncelliyordum. Sonra neden bilmiyorum, FPS düşüşü yaşadım her oyunda. LoL'de arkadaşım 1650 Super kullanıyor, 200 FPS değerlerinde. Ben ise 70 80 ve tek oyunda değil. Diğer bütün oyunlarda 40 50 FPS'lik bir düşüş yaşadım. GTA 5'te Ultra'da 80 90 FPS oynardım, artık 40 oynuyorum. 50'yi zor görüyor.

Ben şimdi format atsam, Radeon'un driverini kurmasam kendi sitesinden, Windows Update'ten güncellesem tekrar bir oyun testi yapsam, düzelir mi acaba? Çünkü driveri güncelledikten sonra böyle oldu.

GPU: MSI Radeon RX 580 Armor GP OC 8 GB 256Bit GDDR5 CPU: Ryzen 5 1600.
RAM: 8x2 16 GB Corsair Vengeance RAM motherboard: MSI B450 PRO M.2 v2.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer sürücü güncellemesinden sonra olduysa eski kullandığınız sürüme geçip tekrardan deneyebilirsiniz. DDU programı ile şuan yüklü olan ekran kartı sürücüsünü kaldırıp bir önceki sürümü tekrar yükleyebilirsiniz. Virüs taraması da yapabilirsiniz. Ayrıca oyun içerisinde sistem sıcaklık değerleri ne durumda?

RX 580 için eski sürücüler: https://www.amd.com/en/support/prev...500-series/radeon-rx-500-series/radeon-rx-580

Eğer sürücü güncellemesinden sonra olduysa eski kullandığınız sürüme geçip tekrardan deneyebilirsiniz. DDU programı ile şu an yüklü olan ekran kartı sürücüsünü kaldırıp bir önceki sürümü tekrar yükleyebilirsiniz. Virüs taraması da yapabilirsiniz. Ayrıca oyun içerisinde sistem sıcaklık değerleri ne durumda?

RX 580 için eski sürücüler: https://www.amd.com/en/support/prev...500-series/radeon-rx-500-series/radeon-rx-580

Dediğinizi yaptım fakat hiçbir şey değişmedi FPS değerlerim hala aynı internetteki videolarda insanlar 200 FPS alıyor overclocklu overcloksuzda 160 falan alıyor 4 GB olan versiyonu benim kartım 8 GB ama yine de onlardan daha düşük FPS alıyorum.

Dediğin gibi Windows Update ile güncelleme yap fakat benim önerebileceğim şey satın aldığın yer ile bir iletişime geçmek.

İtopya'dan aldım da aradan 2 sene geçti ne yapacağımı bilmiyorum vallahi.

Geri
Yukarı