RX 580 CS GO ve PUBG oynarken ekranın donması

MikailBKTS

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar masaüstü bilgisayarım var. CS GO ve PUBG oynarken ekran donup kalıyor. Görev yöneticisini açtığımda açılıyor ama herhangi bir işlem yapamıyorum. Görev çubuğunda sıkıntı olmuyor, çalışıyor ama ekranda herhangi bir işlem yapamıyorum. Birçok yol denedim olmadı. Tüm sürücülerim güncel. Bilgisayarımda yazılımsal ve donanımsal bir sorun görünmüyor. Nedeni ne olabilir? Çözümü bilen arkadaş varsa yardımcı olursa sevinirim.
  • İşlemci: i5 8400
  • Ekran Kartı: RX 580
  • RAM: 16 GB
  • Depolama: 240 GB SSD+1 TB HDD

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI Afterburner programı ile oyunda iken aldığınız sıcaklık değerlerini ve güç kaynağınızın özelliklerini yazarsanız daha iyi yardımcı oluruz.

MSI Afterburner programı ile oyunda iken aldığınız sıcaklık değerlerini ve güç kaynağınızın özelliklerini yazarsanız daha iyi yardımcı oluruz.
Bugün denedim ekran kartı sıcaklığım 54-55 derece civarında işlemci sıcaklığım ise 52-53 derece civarında olduğunu tespit ettim. Güç kaynağımın da fotosunu yükledim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• 89016411-5776-48a5-b8af-339f26ac65b1.jpg
    89016411-5776-48a5-b8af-339f26ac65b1.jpg
    1,2 MB · Görüntüleme: 100
Bugün denedim ekran kartı sıcaklığım 54-55 derece civarında işlemci sıcaklığım ise 52-53 derece civarında olduğunu tespit ettim. Güç kaynağımın da fotosunu yükledim. Yardımcı olursanız sevinirim.
Donanımsal olarak bir sıkıntı göremedim. Olay görüntülüyecisinden ne olduğunun SS'ini atar mısın ? Büyük bir ihtimalle sorunu ben çözemeyeceğim.

Ekran kartı driverını DDU ile kaldır, son sürüm genelde beta oluyor onu değilde bir önceki sürümü kurup bir de öyle dene. Şu anda mesela Adrenalin 2019 Edition 19.5.1 Optional bu isteğe bağlı daha tam değil beta sürümü, bunu değil de Adrenalin 2019 Edition 19.4.1 bu sürümü kurup deneyin. Ben de RX 580 kullanıyorum ve genelde hiçbir zaman Optional sürüm kurmuyorum. Ben genelde bu gibi ekran kartı driverından kaynaklı olabileceğini düşündüğüm sorunlarda DDU ile kaldırıp eski sıkıntı çekmediğim sürümü kurarak sorunu hallediyorum, umarım sorunun çözülür.

Donanımsal olarak bir sıkıntı göremedim. Olay görüntülüyecisinden ne olduğunun SS'ini atar mısın ? Büyük bir ihtimalle sorunu ben çözemeyeceğim.
Tam olarak anlamadım dediğinizi ama bir bakın bakalım doğru atabilmiş miyim?
Ekran kartı driverını DDU ile kaldır, son sürüm genelde beta oluyor onu değilde bir önceki sürümü kurup bir de öyle dene. Şu anda mesela Adrenalin 2019 Edition 19.5.1 Optional bu isteğe bağlı daha tam değil beta sürümü, bunu değil de Adrenalin 2019 Edition 19.4.1 bu sürümü kurup deneyin. Ben de RX 580 kullanıyorum ve genelde hiçbir zaman Optional sürüm kurmuyorum. Ben genelde bu gibi ekran kartı driverından kaynaklı olabileceğini düşündüğüm sorunlarda DDU ile kaldırıp eski sıkıntı çekmediğim sürümü kurarak sorunu hallediyorum, umarım sorunun çözülür.
teşekkür ederim denerim.

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    164,5 KB · Görüntüleme: 83
Tam olarak anlamadım dediğinizi ama bir bakın bakalım doğru atabilmiş miyim?

teşekkür ederim denerim.
Windows Günlükleri > Uygulamalar sekmesinin SS'ini atar mısın ?

burada hata filan yazmış ama inşallah düzeltebiliriz.
Kırmızı simgeli olanlara veya donmanın olduğu saatte olan hataların bilgisini paylaşır mısınız ?
Bad sector var gibi geldi bana. HD Tune programı ile bad sector taraması yapın. İnternete yazarsanız rahatlıkla programı bulabilirsiniz.
Biraz geç yazıyorum, kusura bakmayın işim vardı o yüzden.

RX 580 için Windows güncellemesi gönderilmişti. Güncellemeyi yaptın mı?
Ayrıca tam yükleme ekranında ALT+TAB yaparsan bahsettiğin sorun yaşanıyor. Görev Yöneticisini açtıktan sonra da "T" harfine basıp DELETE yaptığın zaman oyunu sonlandıracaktır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı