RX 580 düşük akıcılık

Daha fazla  
Sizlere uzun zamandan beri yaşadığım bir sorunu anlatacağım. Arkadaşlar bilgisayarım Online olmayan oyunlarda 60 FPS'i akıcı alırken Online oyunlarda 60 FPS, 40 FPS gibi geliyor. Monitörüm 75 Hz örneğin CS:GO'da FPS 75'e aldığım zaman bile oyun kasıyormuş gibi geliyor ama zaten monitörüm 75 Hz'den fazlasını göstermiyor. Format attım, ekran kartının driverını sildim yükledim, sıcaklık değerleri normal ama sorunu bir türlü bulamadım.

Sistem:
RX580 8 GB.
Ryzen 5 1600 12nm.
16 GB RAM 3000 MHz CL 16.
600W PSU 80 Plus.

Dostum gayet iyi anladım ben senin ne yazdığını. FPS bazlı oyunlarda ne kadar 60 FPS alırsan al akıcı bir deneyim yaşayamazsın çoğu oyunda. Özellikle CS gibi bir oyun için 60 FPS pek akıcı olmaz. Senin sistemin CS'yi çok rahat 200-300 FPS oynatır. 60 FPS limitini kaldırırsan ne demek istediğimi anlayacaksın.

Öncelikle yardımın için teşekkür ederim FPS evet düzeliyor anlıyorum ama anlamadığım nokta şu benim monitörüm 75 Hz yani 75 FPS kadar gösteriyor anlamadığım nokta şurası FPS 75 aldığım zaman oyun neden kasıyormuş gibi geliyor vallahi anlamadım Warband'ı açıyorum 200V200 savaşta 30 FPS'e düşüyor FPS çözemedim bir türlü.

Yeni konular

Geri
Yukarı