Fortnite RX 580 düşük akıcılık

bay yagami

Decapat
Daha fazla  
RX 580 ekran kartı, Ryzen7 2700 işlemci, 16 GB RAM tarzı sistemim ile Fortnite oynuyorum. Oyunda 130-140 FPS almama rağmen sanki 30 FPS oynuyormuşum gibi bir kasma var. Monitörüm 144 Hz yani monitör göstermesiyle alakalı bir sorun yok, kreatif modunda gram kasmadan oynayabiliyorum fakat oyun Battle Royale'a geldiğinde 30 FPS gibi oynuyorum, sorun ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
%1 ve ‰1 FPS'ler kaç? Oyunda 130-140 FPS'ler az bu arada.

Öncelikle kusuruma bakmayın bu tarz konulardan çok anlayan birisi değilim fakat sanırım bahsettiğiniz şey bunlar kalabalik bir yere bakarken SS aldım.

Dosya Ekleri

• Screenshot_6.png
    Screenshot_6.png
    6 KB · Görüntüleme: 40
Öncelikle kusuruma bakmayın bu tarz konulardan çok anlayan birisi değilim fakat sanırım bahsettiğiniz şey bunlar kalabalik bir yere bakarken SS aldım.

Onlar değil ancak onlar da yardımcı olur biraz biraz. Benim bahsettiğim MSI Afterburner üzerinden görünüyor.
Bir de gözünüz 144 Hz'e alışmış olabilir mi ondan kasıyor gibi geliyor ise?

Onlar değil ancak onlar da yardımcı olur biraz biraz. Benim bahsettiğim MSI Afterburner üzerinden görünüyor.
Bir de gözünüz 144 Hz'e alışmış olabilir mi ondan kasıyor gibi geliyor ise?

Evet onu da düşündüm genel olarak gözüm 144 FPS'ye alıştıktan sonra acaba 90 80'lere düşünce göz alışkanlığından mı oluyor.
V-Sync açın çok iyi olur hem kartınız ömrü uzar.

V-Sync en yakın zamanda deneyeceğim teşekkürler.

Benim düşüncem sisteminde gecikme olabilir Radeon Software ayarlarından dikey senkronizasyon ya da giriş gecikme önlemesi açabilirsiniz. Teker teker deneyerek yapın inanın bir katkısı olur.
Birde aklıma gelmişken bir ayar daha söyleyim oyunun belgeler kısmından fortnite.exe diye bir dosya olucak sağ tıklayıp özelliklere girin ordanda uyumluluk olucaktir tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırak seçeniğine tikleyin mutlaka katkısı olur

Yeni konular

Geri
Yukarı