RX 580 düşük ekran kartı kullanımı ve düşük FPS

CarlitosWAY

Decapat
Valorant'da en düşük ayarlarda ekran kartım hiç çalışmıyor neredeyse, bazen %4 oluyor sonra tekrar %0'a düşüyor. Aldığım FPS değerleri ise 120. monitörüm 144 Hz olduğu için 144'den fazla FPS almak istiyorum ve bence sistemim buna uygun. Ekran kartımın çalışmasını nasıl sağlayabilirim? Sistemim:
  • Ekran kartı: RX 580 8 GB OC.
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 1600 six-Core Processor.
  • Anakart: B450M PRO M.2
  • RAM: 8 GB 3000 MHz.
Driverlerim falan her şey güncel.

Valorant'da en düşük ayarlarda ekran kartım hiç çalışmıyor neredeyse, bazen %4 oluyor sonra tekrar %0'a düşüyor. Aldığım FPS değerleri ise 120. monitörüm 144 Hz olduğu için 144'den fazla FPS almak istiyorum ve bence sistemim buna uygun. Ekran kartımın çalışmasını nasıl sağlayabilirim? Sistemim:
  • Ekran kartı: RX 580 8 GB OC.
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 1600 six-Core Processor.
  • Anakart: B450M PRO M.2
  • RAM: 8 GB 3000 MHz.
Driverlerim falan her şey güncel.
Valorant işlemci gücünüze bağımlı bir oyun. Ekran kartınız bu oyun için gayet yeterli dediğiniz gibi. Fakat RAM dual channel kullanmıyorsunuz. İşlemciniz eski nesil olduğu için Valorant'ta daha az besliyor ekran kartını. Örnek;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Daha yeni nesil bir işlemci ve Dual Channel ile istediğiniz değerlere ulaşabiliyorsunuz.

Geri
Yukarı