Çözüldü RX 580 düşük FPS sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

YiğitAli

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, yeni bir sistem topladım fakat oyunlarda istediğim performansı alamıyorum. Sürücüleri güncelleştirmeleri falan da yapıyorum ama YouTube 'da ki testlere baktığımda yüksek ayarlarda iyi FPS alıyorlar. Nedenini çözemedim bir şeyi yanlış yaptığımı düşünüyorum. Ekran kartı kullanımı %100'e kadar çıkıyor. Fakat yine de istediğim performansı alamıyorum. Sistem şu şekilde;

Ryzen 5 1600 (12 nm)

Gigabyte RX 580 Aorus 4 GB 256 Bit.

MSI B350 PC Mate.

G.Skill 8 GB 3000 MHz.

Corsair Vengeance 8 GB 2666 (3000 OC yaptım)

X- Calibre 600W.

A400 240 GB SSD.

Çözüm
Evet. Ayrıca işletim sisteminiz orijinal mi? Güncelleştirmeler yüklü mü? Oynadığınız oyun korsan ise de düşük FPS alabilirsiniz.

2666 MHz olan RAM'i çıkarınca sorun çözüldü. Ya sorunlu ya da frekansı yüzünden böyle bir sorunla karşılaştım. Fakat daha önce bu RAM'e test yapmıştım herhangi bir sorun çıkmamıştı.
Ram'de Overclock yapmanızı önermem. Zaten çok fark edecek bir performans alamazsınız. Zarar vermeden önce eski ayarlarına alın. Ayrıca eğer sistem parçalarında arıza yada sorun yok ise sorun yazılımsal olmalıdır. Bazen güncel sürücüler sorun çıkarır, bir eski sürümü yükleyin ve deneyin.

Ram'de Overclock yapmanızı önermem. Zaten çok fark edecek bir performans alamazsınız. Zarar vermeden önce eski ayarlarına alın. Ayrıca eğer sistem parçalarında arıza yada sorun yok ise sorun yazılımsal olmalıdır. Bazen güncel sürücüler sorun çıkarır, bir eski sürümü yükleyin ve deneyin.

Ekran kartı sürücüsünü kaldırıp bir öncekini mi yüklemeliyim ?

Evet. Ayrıca işletim sisteminiz orijinal mi? Güncelleştirmeler yüklü mü? Oynadığınız oyun korsan ise de düşük FPS alabilirsiniz.

2666 MHz olan RAM'i çıkarınca sorun çözüldü. Ya sorunlu ya da frekansı yüzünden böyle bir sorunla karşılaştım. Fakat daha önce bu RAM'e test yapmıştım herhangi bir sorun çıkmamıştı.

Çözüm
Yan yana 2 RAM kullanıyorsan ve RAM değerleri farklı ise böyle sorunların olması çok normal.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı