RX 580 düşük FPS

Sekatsu

Decapat
RAM
8 GB DDR3
Ekran kartı
RX 580 8GB
İşlemci
i5-2400 3.10 Ghz
Sorunum tam olarak yukarıdaki gibi değil şu şekilde: Ben bu RX 580'i almadan önce GTX 550 Ti kullanıyordum. Minecraft, Roblox gibi oyunları rahatça oynayabiliyordum. Ama ekran kartını değiştirdikten sonra sürekli drop yemeye düşük FPS almaya vs. başladım. Hadi Roblox'u Microsoft Store'dan indirdim çözdüm ama ben önceki ekran kartım ile Minecraft'ta 200 FPS alıyordum. Şimdi 20-30 civarında geziyor. Neden böyle?

Not: Driverlar önerilen driverlar. WattMan hatası aldığım için son çıkan driverları kullanmıyorum.

Diğer hocalarımın da dediği gibi o işlemciyle bu ekran kartı pek olmamış gibi sanki. Yüksek ihtimalle bu sorundan ötürü darboğaz yapıyordur. Kullandığınız ekran kartı güçlü bir ekran kartı o işlemci çok hafif kalmış o ekran kartına oranla.

Kartınızın sürücüsü güncel mi?

Evet güncel.

Diğer hocalarımın da dediği gibi o işlemciyle bu ekran kartı pek olmamış gibi sanki. Yüksek ihtimalle bu sorundan ötürü darboğaz yapıyordur. Kullandığınız ekran kartı güçlü bir ekran kartı o işlemci çok hafif kalmış o ekran kartına oranla.

Çoğu kişi işlemcinin sorun olduğunu söylemiş teşekkürler yardım ettiğiniz için ama diğer oyunlarda böyle bu kadar çok FPS kaybı yaşamıyordum neden bu oyunda böyle oldu?

Geri
Yukarı