RX 580 düşük GPU kullanımı

epnax

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar.
Temmuz ayında bilgisayar topladım oynadığım oyunlar pek sistem gerektirmeyen oyunlar olmasından dolayı pek FPS olayının üstünde durmadım. Ama yeni oyunlar oynamaya başladığımda farkına vardım ki ekran kartım stabil çalışmıyor. Oyunlarda %80 üstüne hiç çıkmıyor. Oynadığım oyunlar ise (NBA2K20, FIFA20, GTA 5, Arma 3, Warzone, PUBG) yer yer %0 bile olduğu oluyor. Birkaç foruma daha yazdım, darboğaz olduğunu söylediler ama hiçbir şekilde işlemcim %100 kullanıma ulaşmıyor. (çekirdek olarak da) Bottleneck testi yaptığımda ise oran olarak %1 çıkıyor ve işlemcim ile ekran kartımın uyumlu olduğu söyleniyor. Sebebi ekran kartım mıdır? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

İşlemcim: Intel Core i7 6700.
Ekran kartım: MSI Armor AMD Radeon RX580 8 GB OC.

NBA ve FIFA'yı deneme veya testini izleme fırsatım olmadı ama GTA hariç diğer 3 oyunun da optimizasyon sıkıntısı var. 1080P Yüksek ayarlara almaktan başka çareniz yok gibi. Sistemde darboğaz olduğunu sanmıyorum.

%0 olunca ufak bir takılması oluyor. oda zor hissedilen türden saliseler sürüyor. ama çoğu oyunda düşük fps aldığımı düşünüyorum.

Sistemim:
işlemci : İntel Core i7 6700 3.4 ghz
ekrankartı :MSI RADEON RX 580 ARMOR 8G OC 8GB GDDR5 256bit AMD
anakart : MSİ H110M Gaming 2133MHz
Ram : CORSAIR 8GB Vengeance DDR4 3000MHz CL16

Geri
Yukarı