RX 580 düşük GPU kullanımı

CarlitosWAY

Decapat
Oyuna girdiğimde normal de 200 FPS falan alıyordum. Bugün ise 60-70 FPS de oynuyorum ve GPU kullanımı genellikle 0'da. Oyunun kastığını hissediyorum monitörüm 144 Hz olduğu için. Bunun nedeni ne olabilir? Ekran kartı kullanımının 100 olmasını istiyorum.

Dosya Ekleri

• resim_2021-01-27_150925.png
    resim_2021-01-27_150925.png
    3,7 MB · Görüntüleme: 59
Yanlış bir ayarı açmışsındır belki o %1 kullanım olamaz denildiği gibi. İşlemci açısından sıkıntı yok çünkü işlemci hala gayet boş. Fakat RAM'lerden darboğaz oluyor olabilir MSI ayarlarını biraz daha kurcalayıp GPU'nun her şeyini, bir de bilgisayarın RAM kullanımı gibi ayarlarını da açarak tekrar fotoğraf atabilir misin?

İşlemcide darboğaz olması için illaki %100 olması gerekmez.

Hayır R3 3100 mesela RTX 3080 le çalışırken ekran kartının %20 25 darboğaza uğradığı yerlerde.
İşlemci kullanım %30'larda geziyor.
Darboğaz sebebi işlemci.
Ekran kartı kendi keyfinden dolayı %25'ini çalıştırmayacak hali yok ya.
Ramlerde olsa ekran kartı kullanımını etkilemez o kadar
Hayır R3 3100 mesela RTX 3080 le çalışırken ekran kartının %20 25 darboğaza uğradığı yerlerde.
Darboğaz sebebi işlemci.
RAM'lerde olsa ekran kartı kullanımını etkilemez o kadar.

Son düzenleme:
Darboğaz sebebi işlemci.
Ramlerde olsa ekran kartı kullanımını etkilemez o kadar

Bu arkadaşın işlemcisi ne onu öğrenmeliyiz ve darboğaz var kesin çünkü grafik ayarları Low da.
Valla dediğinizi anlamadım, benim bildiğim darboğaza sebep olan işlemciyse işlemci %99 da tıkanır ekran kartı 30 40 larda gezer başka türlü bir darboğaz yok. Yok derken elbette ram psu gibi bileşenlerin de hepsinin birbirine darboğazı var ama temeli bu. İşlemciye gelince arkadaş sistemini zaten yazmış önceki sayfada kontrol edebilirsiniz ordan.

Geri
Yukarı