RX 580 ekran kapanma sorunu

Wanzeru

Kilopat
Daha fazla  
XFX RX 580 8 GB modelinde ekran kartı kullanıyorum. İnternette takıldığımda bu sorunu yaşamıyorum fakat herhangi bir oyuna girdiğimde ekran kapanıyor ama bilgisayar çalışmaya devam ediyor. DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp yeniden kurmayı denedim ve undervolt işlemini yapmayı denedim. Çözüm önerilerinizi bekliyorum.

@Computer Hardware ekran kartını söküp yeniden takıp Furmark testine soktum ve hiçbir şey olmadı. Sanırım düzeldi. Ama şimdiki sorunum ekran kartının çok sıcak çalışması. Maksimum 84-85 derecede çalışıyor. Ekran kartımın daha serin çalışması için ne yapabilirim?

@Computer Hardware ekran kartını söküp yeniden takıp FurMark testine soktum ve hiçbir şey olmadı. Sanırım düzeldi. Ama şimdiki sorunum ekran kartının çok sıcak çalışması. Maksimum 84-85 derecede çalışıyor. Ekran kartımın daha serin çalışması için ne yapabilirim?

Merhaba aynı sorun bende de var sizin sorununuz hala devam ediyor mu? Bende hell let loose oyununda lobide fazla durursam ekranı kapatıyor ama Discord'da isem sesim 5 saniye daha iletilmeye devam ediyor(oyunu oynarken de kapandığı oluyor.). Onun dışında Rust ve War Thunder oyunlarında da yaşadım. Her türlü bulabildiğim driveri denedim fakat yok çözümünü bulamıyorum.

Merhaba aynı sorun bende de var sizin sorununuz hala devam ediyor mu? Bende hell let loose oyununda lobide fazla durursam ekranı kapatıyor ama Discord'da isem sesim 5 saniye daha iletilmeye devam ediyor(oyunu oynarken de kapandığı oluyor.). Onun dışında Rust ve War Thunder oyunlarında da yaşadım. Her türlü bulabildiğim driveri denedim fakat yok çözümünü bulamıyorum.
Dostum ben ekran kartını garantiye gönderdim. Yaklaşık on gün sonra onlar da bana yeni ekran kartı göndermişti. Böylelikle sorunum çözüldü.

Ekran kartı ısınıyor kapanma sebebi bu işlemci hızını Manuel kontrol etmek gerek performans ayarlanıyor kısmından herşeyi Manuel e alın işlemci hızını düşürün ve fan kontrolünü Manuel e alıp en yüksek seviyeyi 80 e ayarlayın ben rx 580 8 gb 256bit armor kullanıyorum model yanlış olabilir ama aynı sorundan muzdariptim ben çözümü her oyuna girerken Manuel ayarlamaya buldum yazılım ekran kartını kontrol edemiyor...

Bende de aynı sorun vardı ben şöyle hallettim benim güç kaynağı 450W dandik bir şey ve PSU beslemesi hiç yoktu bende çevirici 6pin ile kullanıyordum bende RX580 Nitro+ var normlade 14 pinlik yer var ben 6 taktım bu yüzden istediği gücü alamıyordu sanırım ranch SIM e girerken PC reset atiyordu bazı oyunlarda 30 dakika sonra kapaniyordu.
Gittim güzel bir güç kaynağı aldım bütün pinleri doldurdum şu an çalışıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı